Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok arról​,...

Mit gondoltok arról​, hogy egyesek szerint a nőknek többlet jogai vannak?

Figyelt kérdés

Én egyenlőnek gondoltam a férfiakat és a nőket, míg tegnap este egy társaságban nem találkoztam egy teljesen ellentétes állásponttal.

Az illető szerint a nők többlet jogokkal rendelkeznek. Hogy miért? Korábban mehetnek nyugdíjba. Idáig csak ők voltak jogosultak GYES-re, de pár éve már férfiak is. Külön törvények védik őket bizonyos esetekben, pl: nemi erőszak esetén én még nem hallottam olyat, hogy a nőt évekre lecsukták volna ( mondjuk erről én is láttam videót a neten, hogy hogyan reagálnak az emberek ha a nő akar egy idegen férfitól valamit vagy ha a férfi: az eredmény meglepő. Amikor a férfi erőltette ráhívták a biztonságiakat, elvitték a nőt, férfiak és nők egyaránt védték a hölgyet. Amikor a nő akarta és a férfi nem - ismétlem, ez egy teszt volt, tehát megjátszották - kiröhögték a férfit és kiabáltak neki hogy "ne legyél már b..i" ). Családon belül is külön törvények védik a nőket ( és a gyerekeket, de őket ne keverjük most ide ).

Kicsit meglepődtem ezen az állásponton és vannak benne igazságok. Ettől függetlenül nem értek egyet azzal a sráccal, de nektek mi erről a véleményetek?


2017. máj. 19. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nemi alapon különbséget teszünk a jogban, a gazdaságban, a munkahelyen, akárhol, akkor bizony valakinek többletjoga van. És igen, a 4-6 évvel hamarabbi nyugdíj az egy többletjog. Főleg, hogy egy férfi várható élettartama 8-10 évvel rövidebb, tehát még esélyegyenlőségre se lehet hivatkozni, mert egy átlagos férfinak már esélye sincs nyugdíjba vonulni. Akkor itt hol az igazság? Ugyanígy van olyan terület, ahol meg a férfiak élveznek előnyt, de nem akarom felsorolni az összes szempontot, ezt már ezer mindenki más megtette előttem.
2017. máj. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Elég gyenge troll kérdés. Látszik, hogy direkt csak összeakarod ugrasztani az embereket. Az ilyen teszteket meg szeretem, hogy mindenki látta/olvasta, de sosincs belinkelve semmi se hozzá.
2017. máj. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

A válóperes tárgyalásokon is röhejesen elfogult a bíróság a nők számára. Itthon is nem egy esetet hallottam/olvastam, amiben 5 év házasság után a nőé lett a ház, kocsi, vagyon fele, a férfi a gyerekéhez heti egy napos láthatást kapott de magas gyerektartást kell fizetnie.

Nameg a kamu nemierőszak vádak. Kicsit ijesztő belegondolni, hogy egy nő tönkreteheti az életem hogyha megbánja hogy lefeküdt velem.

2017. máj. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

1,A nők azért mehetnek előbb nyugdíjba,mert szülnek gyereket,ráadásul a legtöbb háztartásban minden házimunka rájuk marad

Aki meg nem szült,az általában tovább szokott dolgozni,kivéve ha olyan rossz ez egészségi állapota,de ilyen esetben a férfiak is elmehetnek előbb nyugdíjba.

2,A GYES-t a törvényhozók szabták meg(akik nálunk zömében még mindig férfiak...),az aktuális társadalomhoz mérten.Konzervatív ország vagyunk,a rendszerváltás előtt fel se merült,hogy a gyereknevelés nem a nő dolga.

Egyébként ezzel én se értek egyet

3,Nincs külön törvény nemi erőszak esetén.

Mindenki ugyanazt a büntetést kapja,az előítéletek pedig férfi oldalról férfival szemben erősebbek,erről nem a női nem tehet.

Fordított esetben ráadásul ott van az áldozathibáztatás,ami ugyanolyan káros és ezt csak nőkkel szemben gyakorolják,tehát mindkét nem ugyanúgy kapja a "rosszat"

4,Nem védik külön törvények a nőket családon belül.

Még az Isztambuli egyezmény is(amit nem hajlandó aláírni a kormány évek óta...) nőkről és férfiakról beszél,csak mivel a családon belüli erőszak 80%-ban nők ellen történik nyilván erről az oldaláról beszélnek többet.


3,

A nemi erőszakhoz látlelet társul,anélkül baromira nem foglalkozik vele a bíróság.

De megnyugtatlak,még akkor se ha tényleg történt valami.

Pl ismerősi körben egy lányt csoportosan megerőszakoltak egy szórakozóhelyen és nem lett belőlle semmi,pedig még felvétel is készült róla...

2017. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2# remélem beszélsz angolul, itt a videó: [link]

De magadtól is tudsz keresni, mert gondolom neked nem felel meg ez.

Egyébként a kérdés nem provokatív, én mondtam hogy nem ezen a véleményen vagyok. Kíváncsi vagyok mások véleményére és arra használom az oldalt amire való, én kérek elnézést.

2017. máj. 19. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Oké, legalább te neked van egy videód a témához. Ennek ellenére továbbra is baromi gyenge trollkérdés. Érződik nagyon rajta, hogy te csak összeakarod ugrasztani az embereket, jelen esetben a két csoport a férfiak és a nők. Még talán hihető is lenne, hogyha nem direkt a nők úgymond előnyeit emelted volna csak ki, ezzel próbálva belerángatni a férfiakat, hogy ,,há mi ez, hogy a nőknek több joguk van he?" mentalitással ugorjanak neki a gumicsontnak, amit eléjük tartasz.

Lepontozhatsz nyugodtan, de te akkor is egy közönséges troll vagy. Érdekelt volna a téma, akkor kifejtetted volna normális a véleményedet már magában a kérdésben meg nem direkt olyan pontokat válogatsz össze, amire egyből ugorhatnak az emberek egymással vitázni.

2017. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

,, arra használom az oldalt amire való, én kérek elnézést."

Bocs, de ez Gyakori Kérdések, nem Gyakori Trollkodások. Szóval nem arra használod az oldalt, amire való.

2017. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem igazán többletjogok, helyesebben inkább másféle elbíráslásban részesülnek és a másféleség okán lehet inkább vitatkozni. Például a nyugdíj egy valóban jó példa, máshogy állapítják meg náluk a nyugdíj korhatárát. Az érdekes rész, hogy miért.


Állítólag az egész életükben rájuk háruló többlet terhek miatt, háztartás, családellátás és gyereknevelés amiből sajnos a mai napig nagyságrendekkel több teher hárul rájuk a férfiaknál ez tény, míg ugyanúgy látástól pikulásig dolgoznak ők is a munkahelyen. Személyes tapasztalatom is ez sajnos, szegény édesanyámon is végignézhettem mennyivel keményebb élete volt ezek miatt mint az apámnak.


Csakhogy, a világ változik, ma már egyre több férfi bánik egyenlőként a feleséggel és már már akár felesbe is oszlik a háztartás és a gyerekek. Ők meg valóban joggal jajgathatnak akkor a dolog miatt.

2017. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:

"kiröhögték a férfit és kiabáltak neki"


Azért az megvan, hogy ennek nincs köze semmilyen jogszabályhoz, ugye?


A nyugdíjnál van jogszabályi különbség egyelőre.

Mást is tudsz mutatni, ahol van?

A társadalmi megítélés nem jogszabály kérdése, azt nem is lehet jogszabályokkal befolyásolni.

2017. máj. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%

"1,A nők azért mehetnek előbb nyugdíjba,mert szülnek gyereket,ráadásul a legtöbb háztartásban minden házimunka rájuk marad"


A férfiakra meg általában munka marad. Ennyire demagóg ne legyél már, ez baromi gyenge érv. Semmi köze nincs a háztartásnak a nyugdíjhoz, se a szülésnek. Főleg, ha egyedülálló nőről vagy férfiról beszélünk, akiknek szintén vezetni kell a háztartást.


Más: nyugdíj után is el kell mosogatni magad után.

2017. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!