Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 1 napja vettünk egy telefont...

1 napja vettünk egy telefont (mediamarkt), de nem vált be annak akinek szántuk volna, ilyen esetben ha visszavisszük megkapjuk az árát vagy levásárolhatjuk? Hibája egyébként nincs

Figyelt kérdés
2017. máj. 19. 17:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem igaz. Webshopos vásárlásnál tényleg van elállási jog, 14 nap, személyes vásárlásnál nincs, 3 nap sem. Ez egy tévhit, a 3 napos szabály azt jelenti, hogy ha a garanciaköteles terméked 3 napon belül hibásodik meg, akkor az üzlet köteles cserét vagy pénzvisszafizetést felajánlani, nem mondhatja, hogy elküldi szervizbe.
2017. máj. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

# 11


téves. akkor miért vették vissza, vagy cserélték ki az összes dolgomat (legalább 6-7) amit vettem? Ennyi.


Nyugodtan lehet csapkodni az asztalt. Parasztnak és bunkónak fognak nézni, de legalább meg lesz az amit akarsz.

2017. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert jófejek voltak, a legtöbb multi visszaveszi, mert nem akar rossz színben feltűnni az ügyfél előtt, de nem köteles. Mutass rá jogszabályt, hogy köteles lenne.
2017. máj. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem jófejek, hanem nagyon jól tudják, hogy ha bekerül a vásárlók könyvébe egy hiteles panasz, akkor az nekik sokkal nagyobb bevételkiesés lesz a marketing miatt mint egy szaros termék.


Vissza fogják venni, ahogy nekem is MINDIG visszaveszik. Ennyi. Aki nem hiszi próbálja ki. Vissza fogják venni.

2017. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#12 De, bizony, jófejek voltak. A piár értéke több, ha visszaveszik, mintha nem veszik és elhordod őket mindenféle szar-szutyok bandának. Ha nem hiszed akkor csapd fel a Ptk 6. könyvét és olvass utána.


Kérdező:

Ha a termék kiválasztásában segített az eladó és ő ajánlotta a szükséges paramétereknek megfelelően a telefont, úgy erre lehet hivatkozni, ugyanis félretájékoztatás követően vásároltál egy számodra nem megfelelő telefont.

Ha magadtól vetted, akkor sajnos csak a jófejségükben bízhatsz. Ha azt mondják, hogy nem veszik vissza akkor így jártál, viszont én erre nagyon kicsi esélyt látok, szerintem gond nélkül visszaveszik ha a csomagoláson kívül minden OK vele.

2017. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

27%-os, te volt már, hogy azért nem vásároltál valahol, mert a panaszkönyvben valaki panaszkodott? Én még sosem láttam panaszkönyvet se:D

Illetve ha beírsz egy panaszt oda, az attól még nem lesz hiteles. Nem köteles visszavenni egy teljesen jó terméket csak azért, mert meggondoltad magad. Semmi nem kötelezi rá. Innentől kezdve igazából a főnök helyett akár a biztonsági embert is hívhatná, hiszen balhézol a semmire. Az, hogy neked visszafizették vagy levásároltad, az csak az ő jófejségükön múlott.

De jobb helyeken tényleg ráhívják a biztiboyt a gyökerekre...

2017. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

# 16


te figyelj mondhatsz akármit. én válaszoltam a kérdezőnek. Ezt meg lehet csinálni, vissza fogják adni a pénzt, vagy ki fogják cserélni .Ennyi. Az hogy te most itt vergődsz, ezzel nem tudok mit csinálni. bocs

2017. máj. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
jófejek voltak, kérdés nélkül visszafizették az árát
2017. máj. 23. 18:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!