Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nekem kártérítési igényem...

Ha nekem kártérítési igényem van valakivel szemben, annak meg van egy biztosítása, akkor átirányíthat a biztosítójához?

Figyelt kérdés
Szerintem a biztosítóval való ügyintézés az az ő feladata, és ha a biztosító nem partner, akkor meg az ő felelőssége marad teljesen.

2017. máj. 21. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Így van ahogy mondod. A kárfelelősség az övé, ő meg a biztosítójától behajtja ha tudja.
2017. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Átirányíthat - feltéve, hogy a biztosítása arra a kárra is vonatkozik. Egy sarkított példa: ha a kutyája kiszabadul, megkerget és elesel emiatt a biciklivel, arra sem a KGFB-je, sem a cascoja sem fog fizetni.
2017. máj. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nálam az van, hogy a biztosító nem válaszol, nem intézi az ügyet. Ilyenkor mit lehet csinálni. Nem nekem kéne ezzel szórakozni.
2017. máj. 21. 17:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Benyújtod ellene a fizetési meghagyást azt csá.
2017. máj. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!