Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendelhetnek e el nemzetközi...

Rendelhetnek e el nemzetközi vagy európai elfogató parancsot? Többi lent

Figyelt kérdés
Jogerősen 12 nap letöltendő börtönbüntetést kaptam, amiért önhibámból adódóan nem dolgoztam le a rám kiszabott közérdekű munkát. Külföldön vagyok egy ideje, de nem rég kaptam meg a magyarországi címemre a behívót. Na most ha én nem tudok hazamenni, adhatnak ki nemzetközi vagy európai elfogatóparancsot 11 nap letöltendő miatt? Vegyük számításba, hogy nem európai tagállamban vagyok és, hogy nem fognak rájönni hollétemre.

2017. máj. 21. 21:00
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
Emiatt nem fognak nemzetközi elfogató parancsot kiadni, de magadat jól megszivathatod vele, ha egyszer haza jössz.
2017. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 árokpart ***** válasza:
Körözést biztosan nem ha csak 11 nap ahogyan írtad, akkor szabálysértésért kaptad igaz? Ha haza is jössz akkor sem bűnelkövetőként keresnek, viszont ha igazoltatnak és kibukik a dolog, akkor letöltethetik veled. Azt hiszem az ilyet még ott a helyszínen is kifizetheted. Ha kint dolgozol akkor miért nem fizeted ki? Az ilyet bármikor menet közben is ki tudod fizetni, függetlenül attól. hogy 12 napot kaptál. Sőt ha bevonultál volna, akkor is ha pl. 2 nap múlva egyik rokonod vagy bárki kifizeti a bírságodat ilyenkor azonnal szabadulsz és büntetlen előéletű maradsz akkor is ha letöltöd és akkor is ha nem. Ne keverd össze azzal ha valakit a bíróság bűncselekmény miatt elítél. Az büntetőeljárás a tiéd meg szabálysértési . Nem ugyanolyan súlyú a kettő.
2017. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 árokpart ***** válasza:
Sőt még ha hazajössz és igazoltatnak, az igazoltató rendőr sem visz be feltétlenül rögtön a börtönbe, hanem közli veled a tényt és ha még akkor ott úgy döntesz, hogy kifizeted akkor előállít a kapitányságra és azt hiszem, valamilyen hivatalos formanyomtatvány kitöltésével kifizetheted. Ugye az eredeti büntetésről szóló csekked amin befizethetted volna az már valószínűleg nincsen meg.
2017. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem szabalysertesi eljaras keretein belul kaptam meg a buntit. Volt egy piti ugy amit tulreagalt mindenki. Hivatalosan csoportos garazdasag volt a vád. Nem hinnem hogy lenne lehetosegem kifizetni...de azert utana nezek mert az lenne a legjobb lehetoseg. Koszonom a valaszokat!
2017. máj. 22. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy börtön büntetést kaptál. Ugyanis közérdekű munka, nem teljesítése esetén maximum fogház büntetésre való át váltás lehetséges. A fogház és a börtön nem ugyan az! Három féle fokozat van a büntetés végrehajtási intézeten belül, fogház, börtön, fegyház. Fogház a leg egyhébb büntetés. Fegyház a leg szigorubb büntetés. Fogház büntetést, szabály sértés esetén ki szabott bírság be nem fizetése, vagy szabály sértés esetén ki szabott közérdekű munka el nem végzése esetén. Illetve még ezen kívül a büntető törvénykönyvben le írt vétségek estén szabható ki foghzáz büntetés. De mint írtam a fogház büntetés a leg enyébb büntetés a bíróság által kiszabott szabadságvesztés esetén.
2017. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!