Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gépkocsi adásvételin tanúként...

Gépkocsi adásvételin tanúként jogom van elkérni a szerződő felek személyijét ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Nyilván tudom kell, mit írok alá, azért vagyok tanú, hogy tanúsítsam, tényleg a szerződésben megjelenített személyi igazolványszámnak megfelelő személyek között történt-e az adásvételi szerződés.


Mégis cikinek érzem, hogy elkérjem a személyiket ellenőrzésre, mint egy rendős... Egyáltalán van jogom ehhez?


Amennyiben nincs jogom elkérni a szerződő felek szem.igazolványát ellenőrzése, hogy megegyezik-e a papíron szereplő adatokkal, akkor viszont felmerül a kérdés: honnan tudom, hogy hiteles adatokkal ellátott okmányt írtam-e alá...?


Egy kapcsolódó, de nem jogi kérdés:

ti hogyan oldjátok meg - szociális értelemben?

Mivel én cikinek érzem, hogy "Kovács úr, elnézést, megengedi, hogy a személyije alapján ellenőrizzem a beírt adatok helyességét?"... Pedig ez esetben volnék nyugodt a tekintetben, hogy mit írok alá...



2017. máj. 26. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan elkérheted. Ha csak tanú vagy, kétlem, hogy van "jogod" ellenőrízni az okmányát, de ha meg nem adja, akkor jogod van nem aláírni..
2017. máj. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ha csak tanú vagy, kétlem, hogy van "jogod" ellenőrízni az okmányát,"


Pedig ez így van.

A tanú egy szerződés esetében azt tanusítja, hogy a szerződő felek, vagy azok meghatalmazottai írtak alá. Így joga van ellenőrizni az aláírók személyazonosságát és/vagy a meghatalmazást.

2017. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kovpet ***** válasza:
100%

Jogod van elkérni.

Nekik joguk van nem odaadni.

Neked meg jogod van nem aláírni.


(Bár senki nem kérdezte a véleményem, de én is elkérném amúgy.)

2017. máj. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!