Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet-e gond belőle?

Lehet-e gond belőle?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rossz kategóriában kérdezek, de egyiket sem találtam épp megfelelőnek. A kérdés, hogy lehet-e abból probléma, ha egy videóklip koreográfiáját megtanulom, eltáncolom hasonló ruhában, felveszi ismerősöm videóra, alávágjuk a zenét és feltöltöm youtube-ra vagy instagramra? Csak szórakozás céljából, semmi komoly. Lehet-e belőle komolyabb ügy esetleg a szerzői jogok kapcsán?

2017. máj. 27. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A zene a tiéd?NEM

Az ötlet a tiéd?NEM

Valamilyen írásos forma ami bizonyítja,hogy a sajátod?NINCS!

2017. máj. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

gond lehet belőle de kicsi az esélye:


ha az eredeti ötletgazda elé kerül a dolog (valahogy) és ő úgy gondolja hogy perelni fog, akkor megszívtad. De én ilyenről csak a Presszer Gábor vs Kájnye Veszt esetnél hallottam...

2017. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Maximum egy perces lenne, részlet, nem is az egész zene.

Külföldi szám, híresebb, ezért gondoltam arra, hogy ez tök jelentéktelen lenne, de azért ez mégis szöget ütött a fejemben, nem szeretnék versenyezni vele meg semmi rosszat, sem balhéba keveredni!

2017. máj. 27. 22:33
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Innen nézve szórakozás, semmi komoly, onnan nézve másolás, plágium, lopás, kopírozás.

Ahogy előttem írták:

nem a Te zenéd

nem a Te ötleted

nem a Te koreográfiád

nem a Te terméked

nem a Te jogdíjad!

2017. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kutya se fogja leszarni, hogy kinek a zenéjére rázod magad, ne hagyd már magad ennyire palira venni...
2017. máj. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Aha,csak a youtube nem így fogja gondolni!És ha a szerző vagy az ötletgazda olyan,akkor még perelni is tudni fog!A youtube ezért odavág ám!
2017. máj. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha beütöd youtube-ra, hogy "dance cover", kidob több 10millió találatot.. a zenét leeht letiltja, de más gondod nem lesz vele..
2017. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pénzt is keresel vele, akkor szólni fognak, hogy ilyent ne csinálj, de ha csak szórakozás akkor senki nem fog zavarni.
2017. máj. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!