Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lakcímkártya nélkül mit...

Lakcímkártya nélkül mit tehetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Magyarországi lakhelyem nincs, de kaptam tartózkodási címet az albérletemhez. Viszont ez most lejár, elkötlzözöm és az ottani tulajd nem akar adni.


Mit tehetek? Milyen hátrányaim lehetnek?

(Tudom köteles lenne adni...)


2017. máj. 30. 14:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Már a szerződés megírásakor szóba jött, és azt mondta nem tud adni, ha így megfelel nekem akkor aláírjuk, s hanem keres mást. Nekem pedig kellett a lakás, csak most kíváncsi lennék milyen esetben kellene nekem lakcímkártya?
2017. máj. 30. 14:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem köteles adni, elmondom, az esetek nagy részében nem adnak.
2017. máj. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ugye megvan, hogy a lakcímkártyát nem a lakástulaj adja ki, hanem az okmányiroda?


Fogod a személyi igazolványodat és a lakásbérleti szerződésedet, befáradsz a területileg illetékes okmányirodába és megcsináltatod a lakcímkártyát.


Egyébként ha nincs állandó lakcímed, nem lehet (eddig sem lehetett) tartózkodási helyed. Neked állandó lakcímnek kell megjelölnöd az albérletet.

2017. máj. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ismerem a procedúrát, a volt lakásnál végigmentem rajta. De a szerződés mellé kellene egy aláírás a tulajtól azon az igénylőlapon. Ő pedig nem akar adni.

Tudom, sajnos a többség nem ad, szerencsém volt az előző tulajjal.


Na de a kérdésem marad: milyen következményekkel kellene számolnom? Milye esetkben kell használni a lakcímkártyát? Hisz postai címnek betudom írni ezt, de mikor kell még máskor?

2017. máj. 31. 15:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: állandó lakcímnek külföldi címem van, tartózkodásinak írták be az előzőt, de most még az sincs.
2017. máj. 31. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!