Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez jogállamban lehetséges? Ez...

Ez jogállamban lehetséges? Ez teljesen abszurd!

Figyelt kérdés

Van egy káreseményem egy céggel szemben, konkrétan BKK, aki átpasszolta egy alvállalkozójának, aki meg a biztosítónak. Már eleve bajom van azzal, hogy miért passzolják át, hiszen én nem velük szerződtem, az az ő belügyük, hogy miként intézik. De ha a törvény szerint nekem a biztosítóval kell ügyet intéznem hát legyen. Bár nagyon nem értem, hogy jogállamban hogyan lehetséges, hogy ezt a sok hercehurcával járó, idő és pénzigényes ügyintézést (amivel például nekem már több, mint 16 órám elment és másfél hónapja próbálom intézni, és sehol nem vagyunk lényegében) rámhárítják, amikor ez nem az én felelősségem lenne, ez teljesen abszurd. És ha végül el is intázném, ezt a sok időt nem fogják nekem kifizetni alapból és automatikusan, legfeljebb plusz peres eljárásban.


Na de visszatérve, legyen az, hogy nekem kell a biztosítóval tárgyalnom, de mi alapján. Ehhez kéne a szerződés. Erre ezt írták:


"

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:439. § (1) bek. [Biztosítási szerződés] alapján a biztosító köteles a szerződésben meghatározott biztosítási esemény bekövetkezése esetén a szerződésben meghatározott szolgáltatást teljesíteni.


A fenti jogszabályhelynek megfelelően, a kárügyét csak a biztosítónk tudja elbírálni, illetve kifizetést csak ő tud eszközölni. Az ehhez szükséges kötvényszámot is megadtuk Önnek.


A tárgyi biztosítási szerződést nem áll módomban Önnek átküldeni, mivel üzleti titkokat tartalmaz. Megjegyzem, a biztosítónk sem fogja kiadni Önnek a szerződésünket.

"


Se a cég, akivel szemben kárigényem van, se a biztosító nem mutatja meg nekem a szerződést, ami alapján nekem ügyet kéne intéznem a cég helyett? Ez abszurd. A biztosító meg természetesen mindenfélét állít, például szerinte nincsen határidő. Ezt hogyan tudnám ellenőrizni? Ha nem látom a szerződést, akármit állíthat. Ez kész röhely. És európai szakjogász ragaszkodik ehhez, amit írt. Miféle jogász az ilyen?



2017. máj. 30. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már alapban betiltanám ezt az alvállalkozós rendszert. Soha senki nem vállal semmiért felelősséget, csak mutogatnak az alvállalkozóra, az meg rájuk.
2017. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat. Jogállamban miért olyan meglepő, hogy a törvény szt járnak el?

Ha kárunk van, a kárt okozó biztosítójával intézkedünk, ez mindig is így volt, nem mondom, hogy jó a rendszer, de jobb, mintha a károkozóra bíznánk a dolgot.

Azt se értem, hogy te mit akarsz a BKK és a biztosító társaság közötti szerződéssel? Tényleg semmi közöd hozzá, bár az írásodból nem derül ki, hogy most pontosan mi a károd és mit akarsz elérni, beismerte-e a BKK a hibát vagy sem.

A te dolgod kizárólag a kárigényeddel elmenni a biztosítóhoz, akik elbírálják az ügyedet. Határidő pedig biztosan van, ha jól emlékszek 15, max 30 nap, de nem vagyok benne biztos.

2017. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mit nem értesz?


Ha nem ismerem a szerződést, hogy járjak el? A biztosító azt állít, amit akar. Nekem például azt mondja, hogy nincs az ügyintézésnek határideje a szerződés szerint, amit nem mutat meg, és nem válaszol a leveleimre, és másfél hónap alatt semmit nem intézett. De bármi másban is azt csinál, amit akar, ha nem ismerem a szerződést, például hogy milyen káreseményekre és milyen összegben kötötték meg a biztosítást.

2017. máj. 30. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztosítókkal vagy nagyon ügyesen kell tárgyalni, nem árt némi jogi tájékozottság, vagy ügyvéddel és akkor mindjárt más lesz.
2017. jún. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3

A szerződésük nem fog kitérni arra, hogy mennyi az ügyintézési határideje, mivel azt a törvény szabja meg. Ha tényleg másfél hónapja indult az esemény, akkor jelented a felügyeleti szervnél a késedelmet és ők hivatalból kifogják vizsgálni. Feltételezem van valami nyoma, hogy elindítottad az ügyet, ezeket is csatold és vagy email vagy tértivevényes levél formájában keresd meg őket.

"De bármi másban is azt csinál, amit akar, ha nem ismerem a szerződést, például hogy milyen káreseményekre és milyen összegben kötötték meg a biztosítást."

Ez relatíve szintén irreleváns, ők ajánlani fognak egy összeget, amit te vagy elfogadsz vagy nem. A biztosító egy bizonyos értékhatárig fizet, a többit a károkozó állja.

pl.: Ha neked megítélnek teszem fel egymilliót, a szerződésük szerint meg csak félmillióig állja a biztosító, akkor a maradékot a BKK fogja neked saját zsebből kifizetni. Ha meg tíz millióig állja a biztosító, akkor meg az egészet ő.. mint mondtam, neked ehhez tényleg semmi közöd.

2017. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ki vagy mi az a felügyeleti szerv BKK esetén?
2017. jún. 16. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!