Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végülis milyen állampolgár Soros?

Végülis milyen állampolgár Soros?

Figyelt kérdés

Vagy azt írják róla, hogy amerikai, vagy hogy magyar származású amerikai, vagy hogy amerikai-magyar.


De elméletileg izraeli állampolgár is kell, hogy legyen, nem?


Vagy megvonták tőle?


Vannak itt izraeli kommentelők is; biztos tudják.



2017. jún. 2. 18:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na, megkérdeztem a feleségemet. :D

Merthogy a munkája miatt közvetetten, de kapcsolatban áll vele. Amerikai-magyar.

2017. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az rendben van, hogy esetleg Mr.Soros maga azt mondja magáról akárkinek, hogy amerikai-magyar.


De ettől még nyugodtan lehet az izraeli törvények szerint izraeli is.


Mint ahogy nyugodtan mondhatná csak azt is, hogy egyszerűen amerikai. Csak hogy rövidebb legyen.

2017. jún. 2. 23:02
 13/17 anonim ***** válasza:

# 6

És ez mennyiben releváns info? Én is Londonban lakom, mégsem vagyok angol, és van így ezzel még pár millió ember itt.

2017. jún. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Tényleg; lehet még akár brit állampolgár is.
2017. jún. 3. 01:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, látom, nagyon ráragadtál erre az izraeli kérdésre. Izrael . amely államnak Soros soha nem volt az állampolgára és feltehetően nem is lesz - utálja Sorost, mert ő a palesztin felszabadítási mozgalmat támogatta, dollármilliókkal mégpedig.

Sorosnak az anyja egyébként nem volt zsidó, jó, hogy itt elbeszélgettetek arról, hogy ki is minősül zsidónak (pláne izraelinek).

2017. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet brit állampolgár, ugyanis ott követte el az évszázad egyik legnagyobb tőzsdei ügyletét az angol font ellen, amely miatt a brit jegybank nagyon megszívta.
2017. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

NEM ragadtam rá semmilyen kérdésre, nem is olyanokat kérdeztem, akiknek fogalmuk sincs róla.


Eleve, amikor Izrael létrejött, arról volt szó, hogy a világon szerte élő zsidók mind feltétel nélkül államolgárai lesznek. Attól függetlenül, hogy kérik-e, vagy odamennek-e valaha.

Viszont megvonhatták tőle.


Brit állampolgár is könnyen lehetett; a háború után ott élt 56-ig vagy hogy, ott szerzett egyetemi diplomát, nem? Hogy most az-e, azt megintcsak a briteknek ismertebb.

2017. jún. 5. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!