Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kamu képekkel ismerkedett....

Kamu képekkel ismerkedett. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Egy úgynevezett randioldaldalon beszélgettem egy pasival, de valami gyanús volt. Rákerestem a neten a feltöltött képeire, és rájöttem, hogy egy tumblr blogról származnak (ahova random férfiakról voltak feltöltve többek között meztelen képek is). Mi a teendő, jogsértés-e ez, feljelenthetem-e ismeretlen tettesként, egyáltalán érdemes-e? Köszönöm a segítséget!


34/N



2017. jún. 6. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%
Kb kiröhögnének a rendőrségen, senki nem fog vele foglalkozni mivel nem a te személyiségi jogaid sérültek. Keresd meg az illetőt aki a lopott képeken szerepel és beszéld rá a feljelentésre ekkor foglalkozna csak vele a rendőrség.
2017. jún. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Ez az egyik legnagyobb kihívás amellyel hazánk és Európa jelenleg szembenéz.
2017. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Külföldi oldalról van, nem igazán az illető izgat, hanem az, hogy a rendőrségnek van bármi esélye lenyomozni a kamus csávót, vagy engedjem el?
2017. jún. 6. 13:00
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem fog ilyennel foglalkozni a rendőrség mivel mégegyszer mondom nem a te személyiségi jogaid sérültek.
2017. jún. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
A randioldalnak jelezd.
2017. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Valószínűleg égette már meg magát valami olyan esetben, amikor saját képet tett fel, és akkor meg azzal élt vissza valaki. Az oldal meg gondolom törli azokat a profilokat, ahol nincs kép. Tucatszám vannak ilyenek, fölösleges ezen túlidegelned magadat.

Beszéld meg az illetővel, magánban küldjön képet saját magáról. Amúgy meg baromság (ezt mondd meg neki is) hiszen az első élő randin levágnád, hogy nem ő van a képen.

Ha ez se hatja meg, szüntesd meg vele a kapcsolatot, és kész. Lépj tovább.

2017. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazából nem szívügyem, hogy megbűnhőjön az illető, csak kíváncsi voltam, hohy van-e értelme ezt jogi útra terelni.
2017. jún. 6. 13:33
 8/16 anonim ***** válasza:
32%

Miért jelentenéd fel? Mindenki olyan kamuprofilt csinál amilyet akar, és azt hazudgál amit akar.


Mi lenne a vád?

2017. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hogy hozzájárulás nékül használta egy másik ember intim képét, ezzel megsértett a személyiségi jogait. De nem fontos, nem hiszem, h feljelentem. Meg igazából nem is találnák meg a csávót?
2017. jún. 6. 13:50
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Van az a pénz, hogy jogi útra terelhesd, hatóságilag kikérjék a szolgáltatótól a felhasználó IP címét, lenyomozzák a számítógép fizikai tartózkodását, HA pribát gép, privát terülten, akkor tanúkat idézzenek be, akik igazolják (vagy nem) hogy az adott gépet kizárólag az illető használta, stb stb.... Hosszú évek pereskedési és bizonyítási eljárásáról beszélünk, több 100ezer forintos perköltségről, ha nem milliós. Végül semmi sem garantálja hogy a fenti minden lépés stimmelt, és bármit is lehet ezzel jogilag hivatalosan bizonyítani. Ellenben te a nevedet, elérhetőségedet, idődet, pénzedet adod bele egy idegennek az általad vélt visszaélése miatti vegzálásába. Más szóval ő előbb talál fogást rajtad, mint te őrajta. Csak nehogy egyszer csak te találd agad a vádlottak padján, mint rágalmazó, becsületsértő - csak mert olyamn biztos voltál a dolgodban.


Szóval igen, elvileg végigvihető a dolog, csak gyakorlatilag minek. Ha nem rablógyilkosról, maffiózóról van szó, hogy megérje nekimenni. Csak akkor meg máshogy, más módszerekkel fog jobb belátásra bírni....


Ha csak egy sima kamu profil, az tizenkettő egy tucat. A rendőrök arra se veszik majd a fáradságot, hogy rendesen körberöhögjenek ezzel.

2017. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!