Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogunk van-e más kultúrákon...

Jogunk van-e más kultúrákon számon kérni az általunk fontosnak tartott elvek betartását?

Figyelt kérdés

2017. jún. 9. 15:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg valami konkrétum? Mert ez így elég tág és megfoghatatlan kérdés.
2017. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
13%
Nincs. A sajátunkat kellene betartani/tartani!
2017. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A modernkori bevándorlással kapcsolatos a kérdés. Azokkal az iszlám vallású emberekkel jogunk van betartatni az Európában fontos elveket?
2017. jún. 9. 16:01
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Milyen elvekre gondolsz pontosan?
2017. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A törvényeket és a jogszabályokat igen.
2017. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Látom betetted a kulcsszavak közé a migrációt, szóval gyanítom arra célzol, hogy a migránsoknak a hazai elveket be kellene-e tartania a kultúráink különbségeivel szemben is.


Én erre azt mondom, hogy igen.

Legyen gazdasági bevándorló, vagy menekült nem ítélem el a vándorlásukat, de mindkettőnek tudnia kellene, hogy úti-céljuknak nem csak egy másik országot, hanem egy másik törvény- és etiketti rendszert is választanak egyben.


Az, hogy az eredeti kultúrájukat mennyire gyakorolhatják, az az adott országon múlik, hogy mennyire engedékenyek. Persze szeretném, ha egy "én házam, én szabályaim" szituációban is kompromisszumra lehetne jutni, de ez mindkét félen múlik.

2017. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
nem a törvényekre gondoltam,hanem csak a kultúránk gyakorlására.Etika érettségin egy kérdés.Meg az is hogy meddig mehetünk el saját otthonunk védelmében?
2017. jún. 9. 16:06
 8/20 A kérdező kommentje:
Jól leírtad a véleményed,köszönöm.Igen,erre gondoltam.
2017. jún. 9. 16:09
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a törvényeinket nem a mi elveink írják, hanem az állam. A rendőrség, és az igazságszolgáltatás törvényeket követve jár el. A törvényeket nem kell betartani, viszont aki nem tartja be annak ki kell fizetni a bírságot, vagy leülni a büntetését.
2017. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha etika érettségire kell (tényleg van már olyan?), akkor megnézed a tankönyvben, hogy milyen választ várnak el egy ilyen kérdésre és azt fogod leírni, vagy szóbelin elmondani.
2017. jún. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!