Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Biró ellen elfogultság bejelen...

Biró ellen elfogultság bejelentése, a tárgyalás alatt. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Polgàri perben ,minden egyes alkalommal az alperes bead valamit,és én minden alkalommal törvénnyel càfolom.És mindig talàlok is benne hiàbàt de a birónö add alkalmat mindig hogy becsatolhassàk azt a valamit de én folyamatossan càfolom bizonyitékokkal stb....és ez megy màr 8 tàrgyalàs(2 )éve.Mostmàr szerintem be kell hogy jelentsek elfogultsàgot mert azt gyanitom hogy az alperessel #bratyizgat# és nem akar nekem dönteni pedig a törvények melettem szolnak.A tàrgyalas alatt lehet bejelenteni elfogultsàgot?hogy münködik mi a.menete?
2017. jún. 10. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

"de a birónö add alkalmat mindig hogy becsatolhassàk azt a valamit"

ha új bizonyítéka van, akkor köteles..

De:

[link]

2017. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a halálos ítéleted lenne.


Amúgy konkrétan mit csatolnak?

2017. jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
mindig olyan valami papirt hoznak elö amit azonnal meg tudunk càfolni es a következô tàrgyalàson be is tudjuk bizonyitani....es miért mondod hogy az a halàlos itélet lenne?
2017. jún. 11. 08:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de korlátai vannak.

A Pp. 13. § és 16. § (4) bekezdése kell neked.

A 13. § annyit mond, hogy bírót ki lehet zárni elfogultság miatt is (akitől az ügynek tárgyilagos megítélése egyéb okból nem várható)

A 16. § (4) a következőt tartalmazza:

A kizárási okot a fél is bejelentheti. Elfogultság esetén az okot azonban a fél a tárgyalás megkezdése után csupán akkor érvényesítheti, ha nyomban valószínűsíti, hogy a bejelentés alapjául szolgáló tényről csak a tárgyalás megkezdése után szerzett tudomást, és a tudomásszerzés után az okot nyomban bejelenti.

Ebből annyi a lényeg, hogy amint tudomásodra jut az elfogultság oka, felállsz és bejelented --> jegyzőkönyvbe kerül és indul az eljárás.

A bíró továbbra is eljár majd az ügyedben, de a bíróság soron kívül foglalkozni fog a kizárási ok vizsgálatával, amiről majd kapsz egy határozatot, és e határozat alapján alakul a folytatás.

2017. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért halálos ítélet, mert egyik bíró sem szereti fenyegetve érezni magát, és a bírók összezárnak.


Ráadásul a bizonyítást a legtöbb bíró bő lére ereszti, hogy még véletlenül se legyen hatályon kívül helyezés.


Bár ugye konkrétumokat nem tudunk, de első sorban a bíróval játszáttok le a dolgot (Pp. 3. § (3) megvolt, alperest semmi se akadalyozta, miert nrm csatolta korábban, perelhúzó magatartás, kértek ítéletet stb.)

2017. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami?
2021. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!