Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok a marihuána...

Mit gondoltok a marihuána legalizásáról?

Figyelt kérdés

Érveket szeretnék hallani a cannabis kriminalizálása mellett és ellen hazánkban. Ha dönthetnétek, dekriminalizálnátok, legalizálnátok vagy egyik sem? Miért?

Milyen negatív, pozitív hatásai vannak szerintetek a társadalomra a drogok tiltása, illetve engedélyezése? (Lehetőleg egyenlőre maradjunk a cannabisnál)

Mit gondoltok, más országokban hogy változott meg a civil élet a legalizáció után?



2017. jún. 16. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
A turizmusnak nagyon jót tenne. A magyar emberek mentálhigénés állapotáért viszont nem aggódnék, mert minek.
2017. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

Azt gondolom, hogy amíg a többség nem fogja támogatni addig a politikusok nem fogják erőltetni a legalizálást.

(megsúgom neked, nem ész érvek vagy kutatások fogják a közvéleményt ilyen téren megváltoztatni, így szokásos módon teljesen ad hoc jellegű lesz majd a legalizálás és az esetleges hátulütőket is csak 20-30 év múlva fogjuk megtudni)

2017. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hááát nem tudom :/ Sokszor hallotam,milyen pozitiv hatásai vannak.Jelenleg szerte világ 4 országban(Hollandia,Jamaika,Uruguay,Észak-Korea)és egypár amerikai tagállamban legális,de gondolom nagyon hosszú út és kikönyörgés vezet oda,na meg hát persze demokrácia kérdése.Miért?Mondjuk pl Törökországban 13 évig b****atod a rezet(értsd:ütni)a börtönben,Iránban szinte már rögtön kivégeznek érte!
2017. jún. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem kérdés hogy legalizálni kéne. Sajnos nagyon messze vagyunk ettől, majd ha a nyugati eu-s országok megteszik esetleg kullogunk utánuk. Érvek:


- ártalmatlanabb mint az alkohol. Ezzel nem igazán lehet vitatkozni. Az alkohol sejtméreg, Magyarországon elképesztően sokan alkoholisták, szerintem nincs olyan ember aki ne ismerne párat vag ne lennének olyan rokonai akik ebben mentek tönkre. A marihuánát szintén mértékkel, felelősségteljesen kell fogyasztani, de nem károsabb az alkoholnál, az tuti. Ha cigarettaként, papírt füstölve fogyasztod akkor kátrányt lélegzel be, de egyrészt ez a legális dohányzásnál alap, másrészt rengeteg fogyasztási mójda van.


- vannak kifejezetten jótékony hatásai amik segíthetnek embereken. Amerikában rengetegen használják ízületi fájdalmakra, vagy súlyos betegségek közepes stádiumában a közérzet javítására.


- a rendőrség és a börtönök így is leterheltek. Ha nem lenne büntetendő a marihuána termesztése, árusítása, birtoklása és fogyasztása már felszabadulnának kicsit.


- ártalmatlan. Én nem fogyasztom rendszeresen, de sok embert ismerek akik igen, akár heti többször, mégsem dühöngő őrültek, rendes állásuk van, rendes emberek. Szerintem semmivel nem rosszabb este munka után elszívni egy kis füvet mint meginni két sört, csak ugye az van belénk nevelve hogy az alkohol az oké, a fű meg nem.

2017. jún. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek aki válaszolt, remélem még sok válasz fog beérkezni. Nekem is megvan a véleményem a témában, de nem azért tettem ki a kérdést, hogy hangoztassam. Ezért tárgyilagosan próbálok meg vitázni az általatok leírt érvekkel. Konkrét kutatásokból nem fogok meríteni, mert annyira kontroverzális a téma még a kutatások között is, hogy ha példának hoznék fel egyet valaki biztos találna rá ellenpéldát.

#4:

Azt mondod, ártalmatlanabb mint az alkohol. Ezt akárhonnan nézzük azt hiszem nyugodtan kezelhetjük tényként, de vajon mennyire állja meg ez az állítás a helyét érvként a legalizáció mellett? Mit gondolsz, mi akadályozná meg az alkohol (és/vagy dohány) betiltását és mi akadályozza meg a cannabis beolvadását a kultúránkba? Véleményed szerint milyen következményei lennének a társadalomra nézve, ha elfogadott tudatmódosítóként lenne jelen a civil élet mindennapjaiban? Esetleg tágabb értelemben, például milyen pozitív vagy negatív gazdasági hatással bírna és milyen iparágakban?


A rendőrség és a börtönök leterheltsége nyílvánvalóan közvetlenül lecsökkenne, de milyen kihatása lenne a másik oldalra, az illegális piacára? Vajon megszűnne vagy nagyságrendileg csökkenne-e az illegális szereket forgalmazó piac? Vajon ha egy terméket kivonunk erről a piacról nem jönnek-e be más illegális szerek, amik csak jobban leterhelnék a rendőrséget és börtönöket?


Mi az álláspontod az alkoholt ölelő kultúrális elfogadottsággal kapcsolatban, illetve a cannabist körülvevő kitaszítottsággal kapcsolatban? Mik lehetnek ezek okai?

2017. jún. 17. 13:30
 6/16 árokpart ***** válasza:
63%
Szerintem a Fidesz a választásokig lehet, hogy legalizálja, nagyon sok liberális szavazót nyerne vele. Én ugyan nem vagyok érintett a témában, korom és egészségem miatt már nem is leszek,de valóban kár a tiltás mikor teljesen nyitottak a határok. Ráadásul így is fogyasszák sokan. Az olyan országokban is van kábítószer maffia ahol halállal büntetik a drog minden formáját. Tiltással visszaszorítani ezt szerintem nem lehet.
2017. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tiltanám.

Rengeteg használója van, és nem hinném hogy vészesebbek lennének azoknál akik megisznak 1-2 sört.

Alkoholistáknál meg pláne nem...

Reménykednék benne, hogy visszafogná a dizájner drogosok egy részét.

Az, hogy illegális csupán politikai haszon, könnyű az embereket a "drogosok" ellen uszítani. Más részről szerintem képes segíteni hogy az ember egy értelmesebb én-be csöppenjen később, bár ez inkább emberfüggő.

És hát ugye ott van még a gyógyászat, de az engem annyira nem érint, én csak szeretek zenéket hallgatni, írni, lazulni beszívva. Ami hát ugye szintén egy jó szórakozási lehetőség.


Azáltal hgoy legalizálva lenne, nem lenne szerintem semmi változás a társadalomban. Az szívna, aki akarna, az inna aki akarna. Aki most fűhöz akar jutni, nem kell különösképp megizzadnia azért, hogy megszerezze. Azt sajnálom csak, ha valakit elkapnak két grammal, és már emiatt legszívesebben tömlőcbe vernék az embert.

Sokkal nagyobb bűnözők vannak a tv-ben, de hát ügyesen megoldották, hogy kikkel lehet elvinni a balhét.


Szerintem máshol se volt különösebb változás, aki szívott előtte is örült, hogy végre legálisan teheti, és élt a jogaival.

2017. jún. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Lehetne sorolni sok jót és rosszat is, de amég a kultúrába nem lesz elfogadott, addig nem lesz legalizálás.

Emlékszem 14 évesen rúgtam be elsőnek. Anyum és apum se szólt semmit, csak mondták hogy mértékkel kell inni. Ha meccs ment a tv-ben, akkor vettem otthonra sört, és azt ittam. Ha elmentem disznóvágásra akkor is alap volt a pálinka, mégha fiatal is voltam. De 16 éves koromban már nem zavarta szüleimet hogy mennyit iszok ha olyan alkalom van, tudták hogy ritkán iszok, tudták hogy bízhatnak bennem mert nem szokásom nagyon leinni magam. 23 éves voltam mikor véletlen egy joint-nak a maradékát a hamutartóban hagytam. Nem lakok messze szüleimtől, átszoktak néha jönni. Meglátták benne, megkérdezték hogy mi ez. Gondoltam már 23 vagyok, amúgy is zavart hogy régóta titkolóztam előttük, szóval mondtam hogy ez egy joint volt. Teljesen ki akadtak rám. Mintha valami szörnyű dolgot tettem volna. Anyum kiabált velem, apum is szörnyülködött. És akkor még nem is tudtak hogy 17 éves korom óta szívok füvet havi rendszerességgel. Most 27 éves vagyok, már tudják hogy szoktam, nem zavarja őket, de ehhez kellett egy év, kellett nekik idő hogy felfogják nem leszel olyan egy jointtól, mint a sztereotípiákban. Volt hogy náluk elszívtam egyet, látták ugyan olyan vagyok, ugyan úgy mosolygok mint előtte. Megértették hogy ez olyan mintha csak meginnék egy felest napközbe. Nem lesz tőle más az ember, maximum kicsit feldobja. És megértették hogy belehet tépni nagyon, úgy mint a sztereotípiákban, de ez ritka, mint a részegség. Nem minden nap issza le magát az ember, de minden nap megihat egy sört, nem lesz tőle baja.

Ezzel csak azt akartam elmesélni, hogy amég az emberek úgy vannak a fűvel hogy:

-idióta leszel tőle

-arra fogod elkölteni az egész pénzed

-nem tudsz viselkedni, röhögsz, vörös a szemed mikor bevagy állva

-elkezdesz más drogokat használni

-aggresszív leszel ha nem jutsz hozzá

Amég ez nem változik, addig felesleges legalizálásról beszélni.


Egyébként a börtönnel kapcsolatban annyit, hogy nem legalizálni kéne ahhoz, hanem dekrimizálni, és máris mindenki jól járna.

2017. jún. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki látott már betépett embert az pontosan tudja, hogy enyhe és ártalmatlan hatása van, és, hogy elbújhat az alkohol mellett. Sokkal inkább a herbál ellen kéne fellépni és nem (egyébként jómódú) gyerekeket vegzálni. A turizmusról meg ne is beszéljünk
2017. jún. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Orvosi felhasználásra legalább. Jó lenne ha az ellazulni vágyókon túl legalább a rákosok pl. hozzáférnénrk ha már a természetnél fogva létezik és annyi pozitív tapasztalat van. Egészen biztosan jobb mint a nyugtató tabletták amikkel tömve vannak a betegek.
2017. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!