Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az étterem tulajdonosnak...

Az étterem tulajdonosnak miért van joga elvenni a borravalót, amit a felszolgáló kapott?

Figyelt kérdés
Miért nem tarthatja meg a felszolgáló és milyen jogon veszik el tőle? Van, hogy egyenlően osztják szét minden dolgozó között, aki az étteremben dolgozik és van, hogy teljesen el is veszik. Nos, ha ez nincsen benne az étel vagy a szolgáltatás árában, akkor milyen jogon veszi el a főnök? Van, ahol van szervízdíj, nos ez mutatja, hogy a felszolgálóénak kellene lennie a borravalónak, hisz az ő szolgálatáért fizetnek. Nem hogy a szakácsnak meg minden anyám tyúkjának osztogatják szét, vagy pedig egy az egyben elveszik. Egy jó szakácsnak szerintem annyival magasabb a bére, mint egy pincének..

2017. jún. 19. 17:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Tehát ezt a pénzt, amit a vendég ad, simán adhatná csak úgy is, most az egy dolog, hogy a szolgáltatásért adta, amiért kiszolgálták. Az étel és ital árát már kifizette, ezt ráadásul adja szerintem..
2017. jún. 19. 17:35
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Mert az bevétel. Minden bevétel azt a társaságot illeti amelyik kapta. A társaság vezetője meg a főnök. Erről az adózatlan bevételről meg saját szája íze szerint dönt. Ez van. Nyiss egy éttermet aztán majd te is elteheted azt a pénzt.
2017. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De miért számít bevételnek az étterem számára? Meghatározott ára sincs! Ez nem kielégítő válasz szerintem. A szervízdíjat joga van elvenni, ez evidens, de azt, amit a vendég önszántából ad a pincérnek, azt az én látásmódom szerint nem. Legyen szervízdíj, de ha ezen felül ad valaki, azt had ne vegyék már el! Ez jogilag szerintem megtámadható és nagyon igazságtalan! Ez hülyén van szerintem és gondolom ilyen helyeken csak, mint MO..
2017. jún. 19. 18:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi van, ha valaki csak azért ad borravalót, mert tetszik neki a pincércsaj? Az az ő érdeme, nem az étteremé. Ha ő bunkó módon viszi ki a kaját, akkor nem fog kapni egy darab vasat sem pluszba.
2017. jún. 19. 18:22
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Maradjon mindenki a kaptafájánál. Le lehet pontozni, de a jatt az akkor is az éttermet üzemeltető jogi személy szolgáltatásához kapcsolódó bevétel. Jogilag így van? Igen. Igazságos? Nem...
2017. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ezért kell megkérdezni, hogy ki kapja a borravalót.
2017. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel, ha egy gázszerelőnek ad valaki egy kis pluszt, amit elfogad, mert mondjuk sokat vacakolt vele, akkor azt le kellene adni a Tigaznál.. Vagy bármilyen munkát lehetne mondani..
2017. jún. 19. 20:01
 8/13 anonim ***** válasza:

igen. én például ezt is teszem. ha viszem ki az ügyfeleknek a számlát, és többet adnak, akkor azt ugyanúgy leadom a főnöknek. más kérdés, hogy ő meg engem megbecsül, és később megkapom jutalom formájában...


egyébként meg nem minden hely ilyen, de a vendéglátásra ez a jellemző, nem tetszik, keresni kell mást, ha nincs, akkor go külföld.


egyes helyek még mindig elég bátrak, amikor elméletileg a vendéglátás is súlyos munkaerőhiánnyal küzd :D vagy mégsem...

2017. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Így van, látom kapiskálod. De míg egy gázszerelőt aligha érhet nav ellenőrzés, és aligha kérdezik meg, hogy miért van X összeg a tárcájában, addig a vendéglátósnak el kell számolnia minden egyes forinttal. Tehát ő egyszerűbben le tudja nyúlni a zsetont.
2017. jún. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát megyek külföldre.:D Ismerősöm Ausztriában dolgozik és ott nem veszik el a borravalót. Megbecsülik az embereket, az alapbér különbségről nem is beszélve.:D
2017. jún. 19. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!