Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most nyáron leszek rendes...

Most nyáron leszek rendes dolgozó egy gyárban 16 éves fiúként lehet így e már rendesen ledolgozni az egész hetet hétfőtől péntekig és lehet-e 12 órázni vagy 16 órázni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 25. 16:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

8 órát dolgozhatsz

16-ot még egy felnőtt sem (bizonyos munkakörökről eltekintve)

2017. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy, ha még diák vagy anyagilag jobban mwgéri diákszövetkezeten át dolgozni
2017. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen pozícióban fogsz dolgozni, mert nem ilyen egyszerűen működik az egész. 16 órára pedig semmi esélyed.
2017. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A mi beosztásunkban 12 órázás van előírja a törvény, hogy 12 órás pihenőidőt KELL biztosítani. Vagyis ha nekem előírnák ugyanezt, én biztos nem mennék be. Ép ésszel átgondolva sem lehet így biztonságosan, kipihenten, hatákony munkát végezni.
2017. jún. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Dolgoztam még 12 órában ott a gyárban tavaly nyáron 15 évesen csak már ugye nem engedik diákoknak mert álítólag utána néztek a szabályoknak és nem engedik ennyi de ha 12 a pihenési elrendelő akkor 4 óra túlóra lehet nem? Egyébként segédmunkás lennék diáként is az voltam meg ha bejelentem magam akkoris!!
2017. jún. 25. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

" 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről 114. § (1) A fiatal munkavállaló számára éjszakai munka, valamint rendkívüli munkaidő nem rendelhető el.

(2) A fiatal munkavállaló napi munkaideje legfeljebb nyolc óra lehet és a több munkaviszony keretében történő munkavégzés munkaidejét össze kell számítani.

(3) A fiatal munkavállaló számára

a) legfeljebb egy heti munkaidőkeretet lehet elrendelni,

b) négy és fél órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább harminc perc, hat órát meghaladó beosztás szerinti napi munkaidő esetén, legalább negyvenöt perc munkaközi szünetet,

c) legalább tizenkét óra tartamú napi pihenőidőt kell biztosítani.

(4) A fiatal munkavállaló esetében a 105. § (2) bekezdésében és a 106. § (3) bekezdésében foglaltak nem alkalmazhatók."

2017. jún. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Láttam már ezt de nem áll össze a kép rendkivüli munka nem rendelhető el, 8 óra amit lehet dolgozni de akkor mi az a 12 óra pihenő biztosítás gondolom mindenki tud számolni ugyanis a 8 meg a 12 az csak 20 abba a 4 órába mire gondolnak hogy az még kell nekem mert megyek bulizni tévézni facbookozni drogozni???? Napi 8 óra megvan és még marad 4 órám túlórázno és kész vége mehetek a jól megérdemelt pont 12 óra pihenőre!
2017. jún. 25. 22:55
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy ha este 10-ig dolgozol, akkor másnap leghamarabb reggel 6-kor kezdhetsz, de akkor már csak 14 órüig dolgozhatsz.


Nem kell minden nap pont ugyanakkor kezdeni a munkát és befejezni, de 8 órának el kell telnie a két mubkavégzés között.

2017. jún. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Rendkívüli munkaidő iskolaszövetkezeten keresztül nem értelmezhető fogalom.
2017. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

12 órának kell eltelni 18 év slatt a két munkavégzés közt

Kérdező, szimplán

18 éves korodig max 40 órát dolgozhatsz egy héten vagyis 5 nap 8 órát, amiből 1 óra szünet kell legyen, nem túlórázhstsz, ennyi

2017. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!