Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűntetést kaphatnék ha...

Milyen bűntetést kaphatnék ha illegális típusú kést hordoznék?

Figyelt kérdés
Nem mintha módomban állna, csak érdeklődök. ( Gondolok pl. egy rúgós bicskára)

2017. jún. 25. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmilyet. Elkobozzák + pénzbírság.
2017. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagy összegű pénzbírság, vagy eltérő?
2017. jún. 25. 23:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 30-50e forintot kellett kiraknom jópár éve, mikor megbirságoltak közbiztonságra különösen veszélyes eszköz viseléséért. (Ez egy vipera volt.)
2017. jún. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Kezdjük ott, hogy igazoltatni is csak okkal lehet, pláne motozni, ha nem az övedben hordod, akkor kutya se látja.
2017. jún. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 26. 00:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Addig jó amíg nem a csajon alkalmazod
2017. jún. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazoltatáshoz nem kell semmilyen indok, ruházat-, és csomagátvizsgáláshoz (ami nem egyenlő a motozással) se szükséges különösebb.

Elcsomagolva szállítható, akár kard is. Lényeg, hogy ne egy mozdulattal lehessen előkapni a zsebből, táskából.

2017. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amilyen tuti módon működik az ilyen esetek felderítése a késsel az utcán szaladgáló cigányok körében: kb semmi büntetésre nem számíthatsz, mert senki sem fogja kideríteni, hogy nálad van.


Hacsak nem kell elővenned valamiért (pl önvédelem céljára). Na akkor bizony elő fognak kapni, hogy mit keresett nálad, ha a rendőrség látókörébe kerülsz.


Szóval szaladgálhatsz késsel büntetlenül, de ha bármire is használnád (amúgy meg minek a kés, ha nem használhatod) és ügy lesz belőle, megbüntetnek. Ha önvédelem, ha nem.

2017. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem mindig van bicska a zsebembe, igen tudom paraszt vagyok de heti rendszerességgel jól jön.

Akkor ezért megbüntet a rendőr?

2017. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Ha a bicska vágóhossza nem éri el a 8 cm-t, akkor nem büntethető (bírságolható) az illető.


A rugós bicska viszont már tiltott (175/2003. (X. 28.) Kormányrendelet melléklatének a) pontja alapján). Helyszíni bírságként 5.000 és 50.000 forint közötti bírság szabható ki a rendőr által, feljelentés és utólagos elbírálás után már 150.000 Ft is lehet a szabálysértési bírság mértéke.

2017. jún. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!