Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági tárgyalásra lehet...

Bírósági tárgyalásra lehet kérni másik időpontot?

Figyelt kérdés
Tanúként kellene ott lennem, de nekem nem jó az időpont mivel külföldön leszek. Lehet-e kérni és ha igen hol lehet kérni új időpontot?

2017. jún. 26. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen változó, szerintem erre nincs is "szabály". Van, hogy rögtön utána kérdezem, hogy mikorra tegyük át és van, hogy ő dob fel másik időpontot.
2017. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Teljesen változó, szerintem erre nincs is "szabály"."

Szerinted. Amúgy rosszul tudod.

Ugyanis az idézett személy köteles bejelenteni, amint az akadály tudomására jut, ha nem tud megjelenni a tárgyaláson, különben ha ezt nem teszi meg, tanú esetén elővezetése rendelhető el (9.250 Ft az alap), illetve rendbírsággal sújtható.

Kérdező, neked pedig ezt írásban be kell jelentened a bíróság felé és ha a továbbiakban is szükséges a megjelenésed, akkor pedig fognak új határnapot kitűzni és arra fognak ismételten idézni.

2017. jún. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!