Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Át nem vett pizza?

Át nem vett pizza?

Figyelt kérdés

Üdv,


A történet a következő: Rendeltünk 15 pizzát és üdítőket, egy sportegyesületi nap volt. 12-kor leadtuk a rendelést, mondták 1 óra. 1 óra múlva hívtam őket, nem vették fel. Megint 1 óra múlva hívtam, semmi. Utána már a 3. órában többször hívtam, semmi. Kicsöngött majdnem mindig. Mivel nem tudtam értesíteni őket hívásba hogy így már nem kell, a honlapon találtam egy 30-as számot amire küldtem egy lemondó sms-t. (nem jött válasz rá, amúgy azt a számot is megpróbáltam először hívni). Na itt mentünk el a közeli mekibe, már mindenki éhes volt. Közben elvileg jött a pizza, tehát majd 4 órával a rendelés után. Ekkor már nem voltunk ott, utána az étterem felhívott és fenyegetett hogy ezzel nekik 25 ezer ft kárt okoztunk, fel fognak jelenteni, az a 30-as számon meg nem lehet lemondani a pizzát, tehát nem fogja senkit majd érdekelni, jobb ha kifizetjük nekik. Engem annyira nem hatott meg ennyi késés után, tehát egyszerűen lenyomtam, utána még hívtak párszor amit már én nem vettem fel. Elvileg valami technikai zavar miatt nem tudták felvenni a telefont vagy értesíteni minket a késésről.


Szerintetek ha tényleg lenne feljelentés, mi sülne ki belőle? Annyira abszurd helyzet hogy nem tudom eldönteni hogy egyszerűen kiröhögnék-e őket a rendőrségen.


2017. jún. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen kis összegnél sírva röhögnének rajtuk. Egyébként 4 óra után ne csodálkozzanak, hogy nem veszitek át. Egyes helyeken ennyi idő után már ingyen odaadják.
2017. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, a hülye pizzasok meg szerintem csak üresen fenyegetőznek. Saját maguknak köszönhetik a kart, ebből nem hiszem hogy téged bármi is érhetne a rendőrség részéről. Fehéren feketén ott kéne lennie mikor rendelted meg és mikor hozták ki.

Nekem is volt már hogy nem vettem át pizzát mert 2,5 óra múlva jött meg. Többet nem is rendeltem onnan..

2017. jún. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ember, 1,5 óra után azt mondom féláron vagy sehogy.

4 óra után nekem ne hozzanak pizzát, szarj rá a fejükre, úgy se tesznek semmit.

2017. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját technikai zavaruk volt, ez az ő saruk, nem terhelhetik tovább. Egyszerűen csak a kárt akarták csökkenteni, nyilván mindenkit megfenyegettek a feljelentéssel, hátha kicsikarhatnak belőlük pénzt.
2017. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

teljesen jogos és neked van igazad, pláne ha tényleg bevállalták azt, hogy 1 óra alatt megcsinálják. ha nincs akkora kapacitásuk, hogy lesüssenek és kiszállítsanak 15 pizzát, akkor nem kellett volna elvállalni, benne lehetett, hogy tényleg 4 óra kellett neki, de gondoljunk bele, hogy az első pár darab, ami 3 óráig ott állt, míg a vége sült, az milyen lehetett...:D


hát szóval igen, nem véletlenül van az, hogy 40-60 perces határidők vannak, és ha később ér ki, akkor reklamálhat a megrendelő meg kérhet árcsökkentést ha elhűlt vagy hasonlók.


és ha tényleg feljelentenének, majd elmondanák azt is, hogy ott volt a technikai hiba, ami miatt nem tudták felvenni, már amiatt is körberöhögték volna, de ha azzal jönnének, hogy ekkora mennyiséghez ennyi idő kellett és letagadják, hogy 1 órát vállaltak, akkor nyugodtan lehet ezt mondani, amit fentebb írtam, hogy addigra már az első pár darab elhűlt, mire a vége kész lett...

2017. júl. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jogos, ha rendelek kaját és azt mondják 1 óra akkor én akkorra várom ,ha helyette 4 óra múlva jön és indenki éhes akkor vagy ott ülünk plusz 3 órát vagy eszünk máshol ami meg ha úgy vesszük nekünk anyagi kár.
2017. júl. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!