Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik a közmédiát objektivit...

Létezik a közmédiát objektivitásra való törekvésre, "mindkét fél" meghallgatására kötelező törvény?

Figyelt kérdés
A hirado.hu gyakorlatilag csak kormánypropagandát fúj. Sok cikket írnak, amiben csak az egyik álláspontot taglalják, azt ami a leginkább kedvez a hatalomnak. Ez nem törvénysértő?

2017. júl. 1. 05:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha lenne se tartanák be, tegye fel a kezét aki látott olyan országot ahol minden oldal egyenlően van képviselve a médiában.
2017. júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amúgy van. Bírságolták is a csatornát, nem egy alkalommal.
2017. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt "valamire kötelező törvény" praktikusan a diktatúrának felel meg, és soha nem ér el semmit, csak felszínes látszateredményeket. A legkeményebb, tiltó pártállami időkben (úgy 60-70 éve) is volt szamizdat. Akit érdekelt, ha némi munka és veszély árán is, de megtudhatta, amit akart. Valóságosnak.


Amit te objektivitásnak nevezel, az nem egyéb, mint a társadalom ilyen igénye. Ha van ilyen erős igény, lesz objektivitás, bármi is a törvény. Ott vannak a valóságshow-k és egyéb bárgyú sorozatok. Azért vannak, mert igény van rá, nem azért, hogy objektívek, valóságot tükrözők, vagy értéket hordozók legyenek.

2017. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a közszolgálati médiáról kérdeztem, amit közpénzből finanszíroznak...
2017. júl. 1. 14:28
 5/6 anonim ***** válasza:

2010. évi CLXXXV. törvény a kiegyensúlyozott tájékoztatásról 12. § (2)

[link]

2017. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: igen, köszi. Ezt már korábban átfutottam, de konkrétan arra vonatkozó infót, hogy mennyire lehet a közszolgálati médiának kormánypropagandát nyomatni vagy ténylegesen kiegyensúlyozottabbnak lenni, nem láttam konkrét utalást. Lehet, hogy van benne, de nagyon hosszú.
2017. júl. 2. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!