Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felelősségre vonható-e mindenk...

Felelősségre vonható-e mindenki "segítségnyújtás elmulasztása" miatt, aki elmegy egy földön fekvő ápolatlan ember mellett?

Figyelt kérdés

Szituáció (nem történt meg): metrókijáratnál egy ápolatlan részegnek/csövesnek látszó ember fekszik mozdulatlanul, szívinfarktust kapott és elveszítette az eszméletét.


10-20 perc eltelik és jó pár metró elmegy mire a biztonságiak megnézik, hogy mi a helyzet, és mire a mentők kiérnek már túl késő.


Az ember mellett 2-3000 ember elment sietett munkába, stb. meg különben is azt gondolták, hogy „biztos csöves”.


Kérdés: ez a 2-3000 elkövette-e kollektívan a Btk. 166 paragrafusa szerinti „segítségnyújtás elmulasztása” vétségéget, és mindannyian bebörtönözhetők-e 2 évre emiatt?


2017. júl. 7. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a hajléktalanokkal, hanem senkivel nem foglalkoznak Magyarországon, ha rosszul van, akkor sem. Sajnos beteg, közönyös lett a társadalom.
2017. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amerikában sem foglalkoznának az illetővel, sőt, sehol sem, nem érdekli az embereket mások sorsa
2017. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ConnectCare ***** válasza:
Elméletileg igen, bár én rögtön tévedéssel védekeznék, azaz azzal, hogy az emberek nagy része valószínűleg úgy gondolná, hogy nem egészségügyi vészhelyzetről, hanem "csövelésről" van szó.
2017. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Honann tudhatja az adott illető hogy nem csövezik az adott illető ha meg amúgy is nem tudhatod hogy mi baja és ha semmi baja nincsen akkor a segélyhívó bírságát.Tehát ezzel az a probléma ha nem válaszol mert ha kihívod a mentőt akkor az bírság és nincsen semmi baja csak ugye csővezett az adott illető de ha meg tényleg baja van akkor azt nehéz megállapítani.
2017. júl. 8. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ConnectCare ***** válasza:

Kedves előttem válaszoló, azért ehhez nem kell három diploma, odamész és megkérdezed, hogy "hello, jól van?". Ha ez után gyanús, hogy gond van és mentőt hívsz, senki nem büntethet meg semmiért.


Elméletileg minden földön fetrengő emberhez kötelesek lennénk odamenni és megnézni, hogy segítségre szorul-e csak az a gond, hogy annyian vannak, hogy ha minden hajléktalanhoz odamennénk vizsgálgatni őket, sosem jutnánk el sehová fél napnál rövidebb idő alatt.

2017. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon lehet ismeretleneket felelősségre vonni. Mert már nem találják meg az ott elmenő 2-3000 embert.

Vagy a kamerával utánakeresnek, esetleg.


De már többször előfordult, hogy nem Mo-on szóltam -alvó- utcánélőnek, és hangosan kikérte magának, hogy hagyjam békén.

Szólnék Pesten is, de ha rendszeresen kikérnék maguknak, talán leszoknék róla.

2017. júl. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1x akartam segíteni egy láthatóan rosszul lévő csövesen egyik haverommal. Odamentünk hozzá, megkérdezni, hogy minden rendben van-e, erre előkapta a bicskáját... Ezután döntöttem úgy, hogy csöveshez soha többet nem megyek oda... Az a baj, hogy ezekkel eljátsszák a bizalmat és aki tényleg segítségre szorul, ahhoz emiatt nem fognak odamenni...
2017. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!