Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ugye ebből már semmi nem lehet?

Ugye ebből már semmi nem lehet?

Figyelt kérdés
4 éve kb az egyik ismerősöm nagyon csúnyán viselkedett velem, én nagyon feszült lettem és adtam neki egy pofont. Tanúk nem voltak és nem is jelentett fel. Azóta igaz kibékültünk, csak nem keresem a társaságát. Bosszúból 4 év után nem jelenthet már fel?
2017. júl. 10. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
De feljelenthet. Viszont elévült.
2017. júl. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a törvények szerint a vádat neki kell bizonyítani és nem neked az ártatlanságodat.

Tehát ha nem látta senki és gondolom 4 év után már nem piros az arca akkor mégis mivel fogja bizonyítani az állítását?

2017. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De feljelenthet.


Nem nem évült el! Semmilyen tényállás ha megvalósul nem évül el öt évnél rövidebb idő alatt.


Viszont az ártatlanság vélelme (és nem védelme mint sokan mondják) miatt mindenki ártatlan míg bűnösnek nem találják, tehát hacsak nincs videófelvétele vagy orvosi látlelete, ami egyértelműen alátámasztja a vallomását a szava önmagában csak akkor érne valamit, ha te is beismernéd, ha tagadod nem bizonyíthat semmit, ha meg beismered, akkor meg bár bűnősnek találna egy bíróság de a büntetés jelképes volna. Ilyenkor méltányosság is van, a beismerő vallomás, a tevékeny megbánás, a büntetlen előélet (ha van) a felzaklatott érzelmi állapot mind enyhítő körülmény.


Továbbá bár megvalósítottad a tényállást, de ez csak büntethető legfeljebb két év szabadságvesztéssel, tehát lehet olyan, hogy az ítélet: bűnös, de semmiféle büntetési tételt nem szabnak ki.


Igazából meg egy pofonnal senki se foglalkozik, ha nagy nyilvánosság előtt történt volna, akkor is maximum egy bocsánatkérésre vagy pénzbírságra ítélnének, de így, egy ilyen indítványt igazából komolyan sem vesznek, vagy túl sem jut a meghallgatási fázison.

2017. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Eddig nem lehetett volna, de mivel most nyilvánosan beismerő vallomást tettél, már feljelenthet.
2017. júl. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy jelenti gondolkozz,van itthon kb 9-10 millió ember és abból bárki elkövethetem ugyan úgy.
2017. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

elkövetheti*

Illetve akarom még mondani hogy ez nem felismerhető így..

Utolsó voltam.

2017. júl. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vedd már észre a problémád nagyságrendjét és fontosságát. Ebben az országban ugyan divat lett a feljelentés, de ez nem az a szint, amire bárki is figyel. Miért kell paranoiásnak lenni rögtön?
2017. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!