Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni, ha egy adott...

Mit lehet tenni, ha egy adott középiskola elvesztette a papírjaimat, viszont nekem most hitesíttetnem kellene?

Figyelt kérdés

Külföldi felhasználás miatt hitelesíttetni akartam egy középiskolai OKJ-s tanulmányi könyvet és a hozzá tartozó EREDETI igazolásokat, na erre a kedves intézmény kijelentette, hogy még csak nyomát se találják annak, hogy én valaha is ott tanultam volna.

Aranyos, igaz?


Tehát a kezemben az eredeti dokumentum, erre meg közölték h nem tudnak mit tenni, mert a hitelesítéshez kellene a törzslap, viszont az meg nincs. Az iskola azt mondja, hogy amikor átalakultak, névváltozás volt stb 2005-ben, akkor egész egyszerűen kidobtak minden addigi papírt, de olyan durván, hogy pl az utolsó reményem az volt, h találok akkori évfolyamtársat, erre közölték, hogy az se sikerülhet, mivel még a tablóképeket is megsemmisítették, sőt az is kiderült, hogy le se jelentettek minket valahova, ahova állítólag le kellett volna, és így tényleg semmi nyoma annak h ott tanultam.


Normálisak ezek?


Most persze az Oktatási Hivatal se tud lépni, sőt, ötletük sincs semmire, hiába vannak a kezembe az eredeti dokumentumok, az iskola meg úgy tűnik, nem is akar, mert érzi, hogy az ő sara ez az egész káosz. Lazán közölte velem, hogy hivatalos megkeresésre ők csak azt tudják visszaigazolni, hogy én soha nem tanultam ott!!!


Ehhez mit szóltok? Király, a véglén meg majd engem csuknak le kint, mert azt hiszik, h hamisítottam a dokumentumokat.


Mit lehet ilyenkor tenni?

Milyen jogi lehetőség lenne?



2017. júl. 13. 06:40
 1/2 anonim ***** válasza:

új Ptk 1:5.§

"2) Ha a joggal való visszaélés jogszabály által megkívánt nyilatkozat megtagadásában áll, és ez a magatartás nyomós közérdeket vagy különös méltánylást érdemlő magánérdeket sért, a bíróság a nyilatkozatot ítéletével pótolhatja, feltéve, hogy az érdeksérelem másképpen nem hárítható el."


Jelen esetben nyilatkozat megtagadása a törzslap kiadásának megtagadásában áll. Szerintem egy bírósági panasznapot megejthetsz, az iskola szerint illetékes bíróságon. Vidd magaddal a papírjaidat, hogy ott tanultál, és ott majd segíteni fognak a bírák illetve bírósági titkárok, és ha kell jegyzőkönyvet is vesznek fel.

Ez a legjobb ötlet, ami eszembe jut, mert neked, hogy külföldre ki tudj menni, különös méltánylást érdemlő magánérdeked.

2017. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi, na ezt eddig senki se mondta, már vagy 8 hivatallal beszéltem, de mindig azon akadunk el, h ha bármit is pótolnak, hogy a fenébe bizonyíthatja vki, h tényleg ott voltam és tényleg eredetiek a papírok ...

de ha más nem, a bíróságnak csak lesz ötlete akkor ezen a téren is, nehogy még pert indítsak, aztán még azért is én fizessek, mert elvesztem :)

2017. júl. 13. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!