Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg lehet valakit büntetni...

Meg lehet valakit büntetni azért, ha plázából visz el kaját?

Figyelt kérdés

Meg lehet valakit büntetni azért, ha valaki a plázákból visz el ételt (ami ott van hagyva, pl. szemetes tetején, vagy egy asztalon)?


Kidobhatnak valakit ezért a biztonsági őrök?


Sokszor látom, hogy így visznek el ételt... vagy valaki leül egy plázában így étkezni, pl. 50-60 éves bácsi, vagy egy idősebb néni, de fiatalabb lányt is láttam már így.


Nem rosszallásból, sőt! Megértem őket, én is voltam rossz anyagi helyzetben.. sőt vagyok is.

Nem is kívánom nekik, hogy kidobják őket.. csak láttam már, hogy valakit ezért csesztek ki egy plázából... joguk van a biztonsági őröknek erre?



2017. júl. 28. 01:18
 1/5 Aneem válasza:
50%

Szomorú hogy ilyen a jelenlegi helyzet. Ha jól tudom koldulni nem igazán lehet plázákban, viszont ha az ételt a kuka tetejéről megeszi valaki nem hinném hogy bármiféle törvényt sértene vele. Az már megint más ügy hogy egy két erős ember így tudja kiélni magát hogy a szerencsétlenekkel és az elesettekkel erősködik... Sajnos ha ki is dobnak emiatt pereskedni a szegény ember nem tud, és valószínűleg a rendőr sem az ő pártján állna.


A legjobb talán az ha normális ruhában megy oda aki enni szeretne, és igen is vegye el ha másnak már nem kell és éhes...

2017. júl. 28. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazából olyan mintha kukáznál és az AB szerint nem bűncselekmény.
2017. júl. 28. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én még sosem láttam biztiőrt a kajáldáknál. Ha ilyesmire készülnék, eleve körbenéznék, hogy ki látja.
2017. júl. 28. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Itt attól, hogy nem torvenysertesrol van szó nem feltétlen ennyi a sztori.

A pláza ugyanis mind magánterület és bizony simán ki lehet kísérni azokat akik a kukából esznek, mint ahogy jobb helyeken a csöveseket sem engedik be.

Sőt, én meg is követelném, akar tulajdonosa lennék egy ilyen helynek, akar épp vásárló.

2017. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Joguk van hozzá. Nem sért törvényt, de neked is jogod van a házadból kidobni valakit, ha nem tetezik neked.
2017. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!