Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthatok...

Milyen büntetésre számíthatok ha tudtom nélkül magánterületre tévedek (több alkalommal) az autómmal?

Figyelt kérdés
Egy úgynevezett telekövezetben van nyaralónk. Most volt a második alkalom hogy kimentem az erdő szélére egy kicsit megjáratni az autómat. Tudni illik hogy nekem nincs jogosítványom és az autónak sincs forgalmi engedélye (amatőr versenyautó). Egyetlen murvás kis út vezet a házunktól az mezőig ahol semmiféle forgalom nincs. Természetesen normális ember módjára közlekedtem amíg nem értem ki az elhagyatott mezei utakig és ott is csak egy pár nagyobb gázfröccsöt adtam és indultam is haza. Közben egy idős férfi jött utánunk és integetni kezdett. Elmondása szerint az az ő telke ami magánterület, és már feljelentést tett a rendőrségen, és a járőrök már voltak is kint a telkünknél és már tudják hogy hol az autó. Természetesen semmiféle tábla nem jelezte hogy az magánterület vagy magánút lenne. Az a kérdés hogy alaptalan-e hogy most be vagyok sz*rva vagy lehetnek a dolognak komoly következményei? Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. júl. 28. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az lesz a komoly, ha elkapnak egy forgalmi nélküli kocsival, jogosítvány nélkül. Utána már nem kell aggódnod a magánterületre tévedés miatt, az biztos.
2017. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Mint mondtam szó nincs rendes forgalmi útrol. Tudtommal ott nem büntethetnek meg ha "gyakorlom egy kicsit a vezetést"

Viszont erre nem lesz alkalom hogy elkapnak mert ez volt az utolsó hogy kivittem az autót. Nem szeretnék kockáztatni.

2017. júl. 28. 14:02
 3/19 anonim ***** válasza:
De, megbüntethetnek ott is! Főleg mert nem a TE magánterületed ami forgalomtól elzárt. Szal bünti csak forgalomtól elzárt magánterület esetén nincs. De oda pl nem vezethetsz el, csakis ott vezethetsz!
2017. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Jól írják, ez nem úgy működik hogy kimegyek a vasút mögé csapatni egy kicsit, mert nincs forgalomtól elzárva.

Majd ha elmész a Hungaroringre, ott veretheted neki, de ott nem.

2017. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De fogalmam sem volt róla hogy magánterület, sem tábla nem jelzi és elkerítve sincs. Sokat szoktak az emberek arra járni bicajozni, kutyát sétáltatni hasonló. Sima pusztai földút
2017. júl. 28. 14:14
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztában vagyok de csak akkor büntetnek meg ha elkapnak nem? Így hogy csak bejelentették egyszer hogy valaki éppen ott van így is számíthatok valamire?
2017. júl. 28. 14:18
 7/19 A kérdező kommentje:
Persze arra nem lesz alkalom hogy elkapjanak mert befejeztem az ilyen fajta tesztelgetést.
2017. júl. 28. 14:19
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem, úgy nem büntetnek meg, hogy a papa azt mondta ott vezettél. A vezetésért legalábbis.
2017. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Utólag már nem igazán.

Jó, ha van rá tanú meg előkerül az autó meg stb, de ilyennel a kutya nem fog foglalkozni.

2017. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Amint írtad többet nem viszed ki az autót. Lehet , megúszod egy bírsággal . Remélem! Előre ne sz..j be.
2017. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!