Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg nem muszáj ujjlenyomat...

Tényleg nem muszáj ujjlenyomatot adni az új személyihez?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy eddig csak egy blogon olvastam, hogy nem kötelező, nem találok mást róla.
2017. júl. 31. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem muszáj, saját tapasztalat.
2017. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, hogy akarod-e útlevélként is használni (talán még a digitális aláíráshoz is kellhet). Ehhez ugyanis biometrikus azonosítás is szükséges lehet.
2017. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem muszáj, de sajnos némelyik okmányirodai droid sincs ezzel tisztában így lehetséges, hogy kicsit izmoznod kell majd a dolgon.
2017. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Tényleg.
2017. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megkérdezték kérem vagy nem kérem.
2017. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem muszáj, nem is követelik meg, csak felajánlják, hogy van ilyen lehetőség. élsz-e azzal.

Ha olyan sokadik világbéli ungabunga országba akarsz menni, ahol amúgy is csak úgy engednének be, ha ujjlenyomatot adsz, akkor ú.m. biometrikus útlevélként is alkalmas a személyid.


Asszem, valamilyen számítógépes vásárlásnál jelenthet előnyt meg elektronikus aláírást magyaráztak még, de nekem személyim is csak azért van, mert muszáj, nem azért, mert kell. Neten soha nem vásárolok, már lassan az utcára sem járok ki.


Telefonszámot, nevet adhatsz még meg. Ha pl. félhalottan visznek kórházba, akkor a személyidből megtudható, kit értesítsenek, hova vittek, élsz-e még, vagy mi van. De egyik dologra sem köteleznek majd


Az új személyi igazolványhoz tartozik egy hat számjegyű PIN kód, amely a TAJ, a személyazonosító vagy az adóazonosító kiolvasásához szükséges < majd ezt a számot jegyezd fel valahová, ahol más nem látja. Azzal aktiválod a személyidet.. aztán módosíthatod valami néked tetszőre. de kormányablaknál mindezt értelmesebben is elmagyarázzák. 2-3 nap alatt kész az egész, ne csinálj problémát abból, ami nem az.

2017. aug. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem problémáztam, feltettem egy kérdést. Csak az ujjlenyomatra voltam kíváncsi.

2017. aug. 5. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem kötelező, csak sok okmányirodás átveri vele az embereket, mert azt hiszi most ő Jancsi lesz és hú de nagyot tesz az államnak. A digitális aláírás se szükséges.

Kivétel ez alól ha valami speciális igényed van, pl. olyan országba utazni és az útlevélhez kellhet.

Ahol valakivel kötekednek, oda kell csapni az asztalra, aztán hívatni a főnököt.


Nekem ezer éve le van már járva, iskolában kaptam még meg a régi személyit, az volt az első meg az utolsó is, most meg vagyok lassan 40 éves, tehát 19 éve kb lejárt. Van jogsim, az mindenképp kell mindig meg is újítom, az 100%-ban kiváltja a személyit is aztán kapják be.

2017. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!