Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi ügy? Téves nyertes hirdetés?

Jogi ügy? Téves nyertes hirdetés?

Figyelt kérdés
Tehát adott egy facebook nyereményjáték egy nagy multicégnél. Komment formájában történő hozzászólással lehet nevezni. a határidő x nap 12 óra, feltöltöttem x nap 20 órakor. Ennek ellenére másnap kisorsoltak, de a sok sok rosszalló és kötekedő komment miatt a cég szintén csak egy kommentben odaböfögte h jogos a probléma és akkor pótnyertes van márpedig x y. A kérdés tehát, bármiféle trvény vonatkozik-e arra hogy a saját hibájából nem módosíthatna, vagy csak szimplán emberi tartás kérdése hogy ha hibáznak akkor miután elhitették a győztessel h győztes utána hogyan lépnek? Az ötlet h jogi ügy szagú e az onnan jött h pl ott van a rémhírkeltés stb illetve ilyen semmiségekért is vannak ügyek stb. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat.

2017. aug. 22. 00:16
 1/2 2*Sü ***** válasza:
70%
A játékban úgy vettél részt, hogy megszegted annak a részvételi feltételét. A cég hibázott, majd korrigált, és kizárt téged a játékból. Téged kár nem ért, hiszen eleve tudnod kellett, hogy 0% esélyed van így nyerni. Jogi útra nem tudod terelni az ügyet. Fordítva esélyesebb lenne, hiszen te szegted meg a nyereményjáték részvételi szabályait, de igencsak valószínű, hogy téged sem marasztalna el a bíróság.
2017. aug. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jártam már úgy,hogy egy Nestlé gyárlátogatást buktam emiatt(pár órával később írtam a kommentet és a többi hozzászóló szemfüles volt),én is sérelmeztem azt,hogy előbb értesítettek a nyerésről,majd visszavonták,holott előbb nekik kellett volna ellenőrizni,hogy csak olyanok kerüljenek a kalapba,akik minden feltételnek megfelelnek.A jogosságát természetesen nem vitattam és nem is szándékos volt részemről.

De a többi jóindulatú hozzászólóra lehet számítani ilyenkor. ; )

De volt olyan is,hogy a másik oldalon álltam és ilyen miatt lettem pótnyertes egy wellness hétvégére.Én lepődtem meg a legjobban,mert én nem szoktam ellenőrizgetni,hogy szabályosan nyert-e a nyertes.Nem az én dolgom.

2020. jan. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!