Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érettségi után lehet a második...

Érettségi után lehet a második szakmát ingyenesen, nappali tanrendben elvégezni?

Figyelt kérdés
Párom (19) 2016-ban érettségizett, majd egy Pénzügyi és Számviteli ügyintézű szakmát végzett el. A vizsgája nem sikerült, idén októberben javít belőle, feltehetőleg sikeresen, így meg lesz az első szakma. Ha meg lesz, mehet-e tanulni másik támogatott, nappali OKJ képzésre? Több iskolát hívtunk, valahol azt mondták, hogy semmi akadája, valahol azt, hogy csak esti tagozaton lehet, magániskolában pedig nappalin is lehet, de fizetős. Kerestem erről valami törvényt, de sehol nem találtam, amivel be tudnék menni az iskolába.
2017. aug. 23. 13:52
 1/4 anonim válasza:
Ezt épp tegnap olvastam. Elvileg lehet, gyakorlatilag a legtöbb helyen nem. [link]
2017. aug. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem ez a problémám. Sima szakképzős iskolákról van szó, ahova pl. 8 általánossal is lehet menni. A gond az, hogy a 2. szakmát nem lehet elkezdeni nappalin úgy, hogy ha már van egy OKJ-s papírom. Viszont itt jön az, hogy nekem az csak októberben lesz meg, tehát elvileg elkezdhetem.
2017. aug. 23. 14:08
 3/4 anonim ***** válasza:

a munkaügyi szokott szervezni képzéseket, amik ingyenesek, sőt még fizetnek is érte. Bár tény, hogy a kérdésre ezzel nem válaszoltam meg.

Amúgy.. miért rögtön második szakmán gondolkodik nappali tagozaton, amikor valószínüleg hamar elhelyezkedhet majd a jelenlegivel is?

2017. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Diákmunkához, illetve családi pótlékhoz kell a jogviszony. Jövőre jelentkezik egyetemre.
2017. aug. 23. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!