Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól számolják a nyugdíjat...

Mikortól számolják a nyugdíjat, melyik évtől?

Figyelt kérdés

2017. aug. 23. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Az első fizetésedtől kezdődően megy a nyugdíjadba pénz, ha erre gondolsz.
2017. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez így nem igaz,az éveket elszámolják,de a befizetést nem
2017. aug. 23. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig az első jól irja. A fizetésedből levonják a nyugdij járulékot. Azt, hogy mennyit fogsz kapni sok mindentől függ.

Nem úgy kell elképzelni, hogy 20 évesen dolgozol 1 évet majd 40 évig semmit majd megint 1 évet dolgozol és igy van 40 éved.

A ledolgozott éveidet nézik napokra lebontva. És minden egyes ledolgozott nap számit. Persze csak a bejelentett. Az se lesz mindegy, hogy mennyit keresel, azaz mennyi járulékot fizetsz.

Ha pl te keresel 200 E nettót havonta, de csak minimálbérrel vagy bejelentve, akkor megnézheted mekkora lesz a nyugdijad.

2017. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,hogy 1988 január óta kereset után számolják ki a nyugdíj összegét.Jól tudom,vagy tévedek?
2017. aug. 23. 21:19
 5/7 anonim ***** válasza:
Off: ha én 15 évesen szülői aláírással elmentem dolgozni, elv. a könyvelő minden napra bejelentett amikor dolgoztam, akkor az nekem elkezd beleszámítani?
2017. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kereset az, miből a munkáltatód törvényi kötelezettsége szerint befizeti a járulékodat. Ha nem teszi, nem vagy bejelentve, és ebből a szempontból munkanélkülinek számítasz.


A nyugdíjadat a következőképpen számolják ki (nem részletezem, csak a váza). Jegyzik az összes befizetést, illetve az ebből meghatározható fizetésedet. Évente valorizálják, azaz kiszámítják a legutóbbi évnek megfelelő fizetésedet a korábbi évekből. Ezt mind összeadják, készítenek egy átlagot. A ledolgozott évek száma azért kell, mert ez határozza meg, hogy az átlag hány százaléka a nyugdíjad. Vannak korlátok, hogy minimum hány év kell, és még néhány egyéb. De jobb, ha megjegyzed: majdani nyugdíjad kizárólag a befizetett járulékoktól (és az évek számától) függ.

2017. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1988 január utáni keresetből
2017. aug. 25. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!