Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki ért egyet azzal, hogy az...

Ki ért egyet azzal, hogy az állatoknak is legyenek jogaik?

Figyelt kérdés

Mint láthatjuk, az állatkínzásos törvény annyi mint halottnak a csók, senki nem veszi komolyan, az állatvédelem Magyarországon katasztrofális. Szerintem egy külön jogterületet kéne létrehozni az állatok védelmére, hiszen ők is akaratnyilvánításra képes érző lények, akiknek attól, hogy nem tudják saját maguk érvényesíteni, még lehetnek jogaik, hiszen a csecsemőknek és értelmi fogyatékosoknak is vannak.

Elsősorban a háziasított állatokra gondolok, nem csak a kedvtelésből tartottakra, hanem a haszonállatokra is, akikre jelenleg abszolút nem vonatkozik az állatkínzásos törvény, úgy ölik le őket ahogy akarják, senki nem néz utána, holott szerintem nekik is joguk lenne legalább a fájdalommentes halálhoz.

Ki ért ezzel egyet?


2010. máj. 25. 15:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Részemről oké, csak ne essünk át a ló másik oldalára, hogy azért nem épülhet meg egy autópálya, vagy egy bevásárlóközpont, mert találnak három döglödő gerlicét, amik ott élnek.
2010. máj. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
én
2010. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem értek ezzel egyet, bocs.


Az eleve hülyeség, hogy az "állatkínzásos törvény" nem működik! Persze, hogy működik (hatékonyan), csak nem vagy érintett és nem tudod.


"úgy ölik le őket ahogy akarják"

Ez sem igaz, a vágóhidak, stb úgy dolgoznak, ahogyan azt az ország, vagy az EU. meghatározta nekik!

Ezt viszont szakemberek vizsgálták ki és elfogadták a módszereket.

A háznál tartott haszonállatok felhasználását, hogyan képzeled el? Engedélyt kérek, valamelyik szakhatóságtól és véletlen szerűen kijönnek házhoz ellenőrizni?

Fájdalom mentes halál kell? Gázt nekik..., akár PB-t.


Meg abba gondolj bele, hogy ha ezt megszigorítanák, kivel fizettetnék meg a gazdák? Velünk. Jön házhoz a böllér és hivatkozik az akármelyik korm. rendeletre, hogy hát kérem szépen ez dupla ár, mert hát ugye előírás.

Jól néznék ki ha abból adódna a feljelentés tárgya, hogy a szomszéd Marika néni nem jobbról balra, tompa késsel, hanem pengével, balról jobbra vágta el a tyúk nyakát.

2010. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

" úgy ölik le őket ahogy akarják,"


Tévedsz! A vágóhidakon ellenőrzőtt módon vágnak nem tetszés szerint.Mi érdekük volna kínozni az állatokat nem gazdaságos.

2010. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Ez ebben a formában marhaság. A jogokkal együtt kötelezettségek is járnak. Magyarázd el egy kutyának, hogy mért lépi túl a jogos önvédelmi helyzetet, ha rátámadnak, de ő akkor sem fejezi be a támadást, ha támadó már harcképtelen lett. Másik oldalról, ha én arra tanítom a kutyát, hogy öljön meg valakit, és megteszi, akkor én mosom kezeimet. Mert a kutya önálló jogi személy, és a saját tetteiért felelős, én meg nem az övéiért.


Az állatvédelem fontos, de úgy nem lehet csinálni, ha átgondolatlan ötleteket dobálsz a levegőbe. Szépen írj egy javaslatot, tanulmányt a következményekről és a megvalósítás lehetőségeit, és akkor már lehet érdemben foglalkozni a témával. De nem így működik, hoyg jogokat az állatoknak, és azzal minden meg van oldva...

2010. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
52%

Nos, szeretnék Veletek megosztani egy tanulságos, de abszolut felháborító és nonszensz történetet.

Egy ikerpár a kertjükben játszottak, az édesapja pedig tőlük pár méterre barkácsolt( vagyis nem voltak felügyelet nélkül!!!). Ekkor egy kutya beugrott a keritésen és elkezdte marcangolni a kislányt. Az apa azonal odarohant és egy bottal elkezdte ütni a kutyát. A kutya elszaladt a kislánynak nem lett komolyabb baja szerencsére.De !!! Most jön a kanyar és az abszolut felháboritó rész ! Másnap a kutya gazdája megjelent és üvöltözött az apával és feljelentette hogy bántotta a kutyáját. A történet 3 éves, jelenleg ott tart, hogy PSZIHOLOGUS vizsgálja a kutyát hogy érte-e érzelmi sérülés a veréstől. A családnak pedig kölcsönt kellett felvenni az ügyvédi díjakra.

NOs szerintem a történet magáért beszél. Nem azt mondom, hogy teljesen ellene vagyok, hisz vannak olyan terültek, ahol persze legyenek jogaik (pl fájdalomentes halál) ezzel 100%-an egyet értek. De itt állj. Ez abszolut szubjektiv vélemény és nem akarok beletaposni senkinek az értékrendjébe. 19/L

2010. máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek vele! Ajánlom könnyű esti mozinak az Earthlings című filmet hogy tisztábban lássatok mennyire tartják be pl a vádóhídi szabályokat! És az nem is Magyarország akkor itt képzelhetitek mik vannak!

Utolsó tudod az embernek meg kell tanulnia a fejlettségéhez méltóan elvonatkoztatani! Az állat támadta meg a gyereket de ő egyáltalán nem tehet róla, sem az állatvédelmi szabályok! Csakis a gazdája vétkezett azzal hogy nem nevelte meg hogy elengedte! És ő meg ugye ember és itt akkor már megint szó sincs az állatról. Intelligens személy ezt megérti. Pl az én kutyám a szemem láttára majdnem megölte egy másik de én nem azt a másikat utálom hanem a gazdáját aki ilyenné tette! Pedig gyakorlatilag az a másik kutya ártott az enyémnek de ennél messzebbre kéne látni! Mondjuk az is érdekes ám hogy egy kutya csak úgy beugrik a kerítésen mint aki kinézte a gyereket hogy kinyírja+ fizikailag erre nem minden kutya képes, vagy ha igen akkor sem egy pillanat alatt hogy apuka észre ne vegye csak amikor "marcangol"... Persze kicsit sem lehet hogy ferdítettek a tényeken, ugye?

Szóval igen, sok embernek, főleg a magyaroknak mániája úton-útfélen hangoztatni hogy ő ember és felsőbbrendű mint egy állat. Normális eszű és önértékelésű embernek erre nincs szüksége! A felsőbbség nem azzal jár hogy uralkodunk felettük hanem azt hogy védjük őket. Remélem egyszer eljutunk ide...

2010. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
15:50 az állatok "kötelességeit" majd teljesíti az aki a gondjukat viseli. Ha nem tetszik? Nem kötelező állatot tartani! A gyereknek is vannak kötelesságei mégsi a szülei felelnek érte!
2010. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

ma 15:43-as vagyok.

Persze mindig vannak az emberek felháborodására hajazó filmek, ezeket jó esetben sem szabad figyelembe venni, nem mérvadóak.


Az biztos, hogy jogilag nehéz meghatározni, vagy szétválasztani a kutya/gazda "jogviszonyt". Bizonyos helyzetekben nem egyértelmű, hogy ki kivel van és idővel kákán a csomót is meg lehet találni.

2010. máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%

így is elég sok állatnak vannak jogai


pl bajnai hagyó gyurcsány lendvai

2010. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!