Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kell adóznom ingatlan...

Hogyan kell adóznom ingatlan eladása után, ha a NAV felértékelte az ingatlant és más a forgalmi értéke, mint a vételár?

Figyelt kérdés
A helyzet kissé bonyolult. 3,9 millió forintért vettem egy nyaraló, tehát nem lakóingatlant. A közeljövőben értékesíteni szeretném. A NAV az ingatlan forgalmi értékét többre becsülte, mint a vételár. Most 5,6 millió forint forgalmi érték után kell fizetnem a 4%-os illetéket. A kérdésem az, hogy ha én ezt az üdülőt pár éven belül tételezzük fel 5 millió forintért eladom, akkor a 3,9 millió forintos vételár, vagy a forgalmi értéket (5,6 millió ft) figyelembe véve kell adóznom? Utóbbi esetben tudtommal nem is lenne adóköteles, tekintve, hogy 5,6 millió ft alá esne az eladási ár. A kérdés, hogy ezt veszik -e figyelembe, vagy ami a tényleges eladási ár volt, a 3,9 m forintos összeget? Akkor ugyanis keletkezne adókötelezettségem eladáskor.

2017. aug. 25. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikor vetted ? Mert évente csökken a százalék. 5 év után nem kell fizetni .
2017. aug. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerződés szti (szja-tv).
2017. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Whispering Tree válasza:

Szia!



Itt két küldön dologról van szó:

1. Illeték

2. Személyi jövedelemadó


Az illeték alapj a vételár, illetve a forgalmi érték, ha a a vételár nem a forgalmi értéket tükrözi. Ez az illetékelkerülés miatt van. Ez érthető logikát tartalmaz.


Az SZJA más tészta. Ott a képlet a következő:


Adóalap = Eladási ár (bevétel) - Eredeti szerzési érték - Igazolt, elismert költségek - "Amortizáció"


Az eredeti szerzési érték nem az illetékalap lesz, hanem a szerződés szerinti érték! Tudom, hogy ez neked kedvezőtlen...a törvényalkotó is tudta...ne aggódj :)


Amortizáció alatt azt értem, hogy 5 év után már nem kell adót fizetned az ingatlan után, és közben is csökken az értéke, tehát minden évben kevesebbet kell adóznod.


Remélem, segítettem.

2017. aug. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!