Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikortól nem szólhat bele a...

Mikortól nem szólhat bele a szülő a gyermeke hollétébe?

Figyelt kérdés
Itt most konkrétan az érdekelne, hogy hány éves kortól nem szabhatja meg a szülő, hogy épp hol van a gyereke. Hallottam valami olyat, hogy 16 éves kortól már nem megszabható a tartózkodási hely, 18 éves kortól pedig már nem vállal felelősséget a szülő a gyerekéért. Ha valaki leírná az ő információit ezzel kapcsolatban azt megköszönném!

2017. aug. 30. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
18. Akkortòl vagy felnőtt papìron.
2017. aug. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

18 éves kortól.

18 éves kor előtt, ha már van 16 éves, nagykorúvá válhat valaki, hogyha megházasodik.

2017. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2017. aug. 30. 14:05
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
93%
Betöltött 16 éves kortól a gyerek kérheti a gyámhivatalban, hogy engedélyezzék neki a szülői ház elhagyását. Ha ez nem hátrányos a gyerekre (ellátása, iskolába járása, lakhatása stb) akkor általában engedélyezik. Ehhez nem kell nagykorúvá válni vagy házasodni. Nagykorú "gyerek" oda megy, ahova akar.
2017. aug. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehet itt számokkal játszadozni, de én inkább egy tényezőtől tartom függőnek az egészet: Ameddig ELTARTJA! Vagy gondoljátok, hogy jól lenne úgy, hogy én finanszírozzam a gyerek életét, mert továbbtanul, vagy nem helyezkedett még el, stb, de semmi közöm hozzá, hogy mikor hol jár?
2017. aug. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

A kérdező elsősorban a jogszabályra volt kíváncsi, nem arra, hogy erről kinek mi a - szubjektív - véleménye.


Ez meg bizony betöltött 16. év és gyámhatósági engedély.


Ez van.

2017. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok családban egyébként nem nagyon szokták finanszírozni a gyereket, csak annyira, hogy ne dögöljön éhen. Főleg, ha az anyja alkoholista, az apja meg többnyire börtönben van. Attól a szerencsétlentől meg sok tiszteletet nem kell elvárni.
2017. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

És igen, a jogszabály része érdekelt!

2017. okt. 17. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:

"Lehet itt számokkal játszadozni,"


A jogszabályszövegre hivatkozás nem számokkal játszadozás.



A 16. év betöltése és a gyámhatóság jóváhagyása is kell hozzá, ahogy előttem írták.

2017. okt. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!