Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha apám összetöri a tulajdonom...

Ha apám összetöri a tulajdonomat akkor jogom van visszakövetelni az árát?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, még a szüleimmel élek, és 2 évig gyűjtöttem diákmunkával és egyéb dolgokkal az asztali gépemre és a laptopomra. Apám nemrég megfenyegetett hogy összetöri mindkettőt, mert rosszul tanulok, de annak semmi köze nincsen a géphez, mivel mikor nem volt, akkor is rossz tanuló voltam, és amúgy sem használom annyit. De persze neki persze ez tökmindegy, csak akar erre találni egy bűnbakot, hogy miért nem megy a suli. A kérdésem az lenne, hogy ha megtenné, és összetörné a gépemet, akkor lenne jogom beperelni vagy visszakövetelni jogi úton az értékét? Az olyan válaszokat minthogy "fogadj szót apádnak függő kölök" meg hasonlók nem veszem figyelembe, köszönöm. 17F

2017. szept. 16. 18:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

a gépről van számla a nevedre? vagy amikor megvetted, utaltál a saját bankodból?

Ha mindkettőre nem a válasz, sokat nem tehetsz.

2017. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

" Hallgattassék meg a másik fél is! "

Ha gépezel, Édesapád mit lát leggyakrabban a képernyődön?

Ilyet:

[link]

[link]


Vagy ilyet:

[link]

[link]


Vagy azt látja, hogy minél erősebb lesz az online karaktered, te magad annál csenevészebb, göthösebb leszel?


Tudom, néha lazítani is kell. De meg kell találni az egyensúlyt testmozgás, (fizikai)munka, tanulás, és játék, vagy videó nézés között.

Ezt egy öreg, 300 feletti szintű sötét-elf íjász tanácsolja.

- - -

Per esetén, szüleid ügyvédje ellenkeresetet nyújtana be: 17 évi koszt, lakhatás, ruhák, tanszerek, különórák költsége, stb. Rendesen mínuszban lennél.

2017. szept. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Építettem a gépemet, nem egybe vettem, de a számla mindenhez megvan, bár mivel készpénzzel vettem mindet nem sokat számítana szerintem
2017. szept. 17. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!