Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem tartatják be a...

Miért nem tartatják be a földtörvényt, miért engedik, hogy külföldi multinacionális cégek strómanokon keresztül földet "béreljenek" és "vásároljanak" Magyarországon?

Figyelt kérdés

Állítólag köztudott, hogy 1990 óta ez megy és a résztvevők között van mindenféle politikai meggyőződésű ember.


Miért nem lehet pl. legalizálni a külföldi vállalatok magyarországi földbérlését, egy kitétellel, hogy nincs elővásárlási joguk?

Ha ez nem lehetséges, a hatóságok miért nem tartatják be a jelenlegi földtörvényt? Miért hagyják, hogy a strómanokon keresztül, egy alkalmas politikai fordulatot kihasználva, a törvények megváltozása után a magyar termőföld külföldi cégek tulajdonába kerüljön?

(A multik, már olyan szemtelenek, hogy hivatalos, nyilvánosan megadott céges mobillal strómanon keresztül hirdetnek apróhirdetésben, hogy földet bérelnének!)

Földönfutók leszünk a saját Hazánkban.

-Fidesz szavazó vagyok, nem vagyok párttag-



2017. szept. 16. 22:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

A földmutyi a Fidesz édesgyermeke, ha neked ez a bajod szavazzál másra, annak idején az LMP és a Jobbik is fellépett a dolog ellen, el is mentek a tüntetéseikre úgy kétszázan.


Javasolnám, hogy lépj be a Fideszbe, de már kiosztották a földeket a régi emberek között, erről már lecsúsztál.

2017. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

# 1.: Vannak benne Jobbikos és LMP-s emberek is akik strómanként föld "bérlésből" élnek, nem csak Fideszesek!


És igen, ha az MSZP kerülne hatalomra, valószínűleg megváltoztatnák a törvényt, hogy hivatalosan is eladhatóvá váljon a magyar termőföld külföldi multiknak.

Én találtam egy jobbikhoz köthető földbérlő strómant nemrég. Nem csak Lőrinc testvér létezik.

A multi agrárcégek területi képviselőinek nagy része ilyen stróman a termőföld ágazatban! Van köztük mindenféle politikai beállítottságú ember.

2017. szept. 16. 23:26
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

Betartják a földtörvényt.

Strómanon keresztül földet bérelni teljesen legális.


Egyébként én sosem értettem, hogy ugyan miért olyan baromi fontos, hogy a termőföld magyar kézben legyen. Az egész mezőgazdaság 4%-át adja a gazdasági teljesítménynek. Ráadásul mindenki szét van támogatva.

Mi értelme van fenntartani egy ráfizetéses nem hatékony, drágán termelő mezőgazdaságot?

Inkább szüntessük meg a támogatásokat, tegyük eladhatóvá a földet és nézzük meg mi lesz. Gyanítom, hogy a kicsik eladnák a 10 holdjukat, nagygazdaságok alakulnának ki akik esetleg versenyképesen tudnának termelni.

2017. szept. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan nevezd meg, hogy kiket ismersz. Minden politikus közszereplő, nem történik bajod.
2017. szept. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4.: Alacsony szinten, területi képviselőként egy svájci eredetű vegyipari és biotechnológiai cég alkalmaz strómanokat.

3.: Nem, ez nem törvényes, már hogy lenne törvényes? Harmadik, idézd már be a stróman törvényt, köszönöm!


Eleve adócsalás, hol van a NAV, aki ezt engedi?

2017. szept. 17. 07:07
 6/17 A kérdező kommentje:

4.: "szántóföldet bérelnék hosszú távra. Ár: 70 eFt/ha-tól."

...

"jó minőségű szántóföldet bérelnék hosszú távra. Ár: 100 eFt-tól/ha." és hasonlók. A mobilszám a svájci cég honalapján. Ezek az emberek nem feltétlenül közszereplők, attól, hogy csordultig tele van valakinek a Fb profilja Jobbikos molinókkal, még nem feltétlenül politikus, csak szimpatizáns. A strómanok, általában naiv balekok.


És ha egy cég strómanon keresztül bérel a pénzén magyar termőföldet, magyarázzátok, már el nekem, hogy miként lehet ezt számlákkal legálisan lefedni? A stróman, csak a nevét adja, nem tesz semmit. Ez nem legális.

2017. szept. 17. 07:26
 7/17 A kérdező kommentje:
3.: De már ott törvénytelen, amikor magát magánszemélynek adja ki, miközben céges alkalmazott, azaz csalást követ el.
2017. szept. 17. 07:40
 8/17 anonim ***** válasza:
#7 Ha tudomásod van bűncselekményről, akkor állampolgári kötelességed bejelenteni. Nos, mikor mész a bíróságra? Vagy csak a szád nagy?
2017. szept. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Feltehetően félreértetted. Ha a kormányzati szándék (cselekvés) az, hogy bárki külföldi, aki vastagon fizet, vehessen, akkor ez fog történni. Akkor is, ha neked mást mondanak.
2017. szept. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

# 9.: A mostani kormány pont ezzel ellentétes törvényeket hozott. Melyik kormányra gondolsz? Egyébként nem akarom őket se védeni, mert Fideszesek is vannak benne, köztudott. De benne van az összes többi párt is.


Valószínűleg egy törvénymódosítás lenne ésszerű, ami megengedi a legális földbérlést a külföldi cégeknek, de mint már írtam, számukra nem ad elővásárlási jogot. Emellett nem engedi a külföldek földvásárlását. Emellett a földtörvények szigorú betartatása.


Aki amellett kardoskodik, hogy adjuk el a földjeinket is külföldieknek, az nézze meg a privatizáció eredményét!

Minden mást már eladtunk, mi lett belőle...

2017. szept. 17. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!