Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez bűncselekménynek számít?

Ez bűncselekménynek számít?

Figyelt kérdés

Annyi mindent olvastam már ezzel kapcsolatban de végülis eddig nem tudtam eldönteni, hogy mi igaz mert van aki azt írja, hogy igen, míg mások azt, hogy nem.


Tehát ha valaki egy másik ember képét használja az interneten, az bűncselekménynek számít? Nem hírességre gondolok, hanem sima hétköznapi személyre. Amikor kisebbek voltunk egyik barátnőmmel mi is csináltunk ilyet szórakozásból de ezen kívül semmit nem csináltunk, viszont tudom, hogy mai napig is sokan csinálnak ilyet. Vannak akik pénzt csikarnak ki másokból vagy ilyesmi, az tudom, hogy már mindenképp bűncselekmény. De ha valaki regisztrál mondjuk az én képemmel valahova és nem csinál vele semmi rosszat, az is számít?


Bunkó dolog, de szerintem ha felteszem a képemet az internetre akkor azzal úgymond beleegyezek abba, hogy bárki letöltheti, esetleg felhasználhatja valamire a képemet.


2017. szept. 19. 10:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Mivel az én képeim nem állnak ilyen jogvédelem alatt.
2017. szept. 19. 11:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Annak.
2017. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

HA felteszed a képed az internetre, akkor azzal ARRA jogosítasz fel bárkit is, hogy MEGNÉZZE, de ARRA NEM, hogy bármi módon is felhasználja!


Ez analóg azzal, hogy ha valaki kiad egy könyvet, azzal az elolvasásra joga van bárkinek, de felhasználni saját müként nem.


Azzal, hogy más valaki képét felhasználod, az illetö személyi jogait sérted, emellett a kép készítöjének a szerzöi jogát is.

A szerzöi jog ugyanis azzal keletkezik, hogy készítesz egy képeet (vagy egyéb valamit) és ezt felhasználni csak akkor szabad, ha vagy fel van tüntetve mellette, hogy szabadon felhazsnálható, vagy a szerzö írásban engedélyt adott a használatra.


Természetesen a szerzöi meg a személyi jogok megsértését is AKKOR büntetik, ha a visszaélést bejelenti a jogtulajdonos.

2017. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
90%

"Tehát ha valaki egy másik ember képét használja az interneten, az bűncselekménynek számít?"

Igen


"ha felteszem a képemet az internetre akkor azzal úgymond beleegyezek abba, hogy bárki letöltheti, esetleg felhasználhatja valamire a képemet."


Nem, nem egyezel bele.

2017. szept. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
9%

Bármit amit feltöltesz Facebook-ra, az utána az ő tulajdonukat képezi és ha más letölti és csinál vele valamit, azzal nem tudsz mit kezdeni.


"[...] Once something is posted or uploaded onto Facebook it becomes Facebook’s property. So if the original photographer uploaded the photo first onto Facebook and then others have taken it from there and uploaded it to their pages or profiles, this is legal and within policy, there’s nothing I can do about it unfortunately even if they are taking credit for the photos."


Hiába próbálnak meg érvelni ez ellen, benne van az apróbetűs részben, amit sokan elfelejtenek elolvasni.

2017. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mire használta.

Szerintem szabálysértés szintjén is megállhat a dolog.

2017. szept. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
# 5: Egy magáncég apróbetűje sem bírálja felül az országban érvényes törvényeket.
2017. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!