Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megsértik-e a szerzői jogomat...

Megsértik-e a szerzői jogomat azzal, ha a saját cégem által forgatott riportfilmünk készítését egy külsős személy videóra veszi, majd ezt a riportot nyilvánosságra hozza?

Figyelt kérdés
A külsős személy által megjelentett filmben jól látható az operatőr, a riporter és a riportalany. A riportalany engedélyezte, hogy felvegye a forgatást, tőlünk nem kértek engedélyt. A nyilvános közzétételkor nem jelölte meg a filmes cégünk nevét. A riport egy nagyobb riportsorozat része volt, és még nem jelent meg nyilvánosan.

2017. szept. 21. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Ha jól értelmezem csináltatok egy riportot, amiről valaki csinált videófelvételt, amint a riportot csináljátok és ezt publikálta.

Szerzői jogot nem biztos, hogy sért, mert nem a te tulajdonodat használta fel, inkább személyiségi jogba tartozhat ez, mert az engedélyetek nélkül jelentetett meg rólatok felvételt.

Én is médiában dolgozok, de ez még számomra is fogas kérdés, hogy hova lehetne sorolni.

2017. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem az általam készített riportfilm az én "szerzeményem, művem", én készítettem az riportalanyommal az én kérdéseimmel. Ezzel már szerzői jogot szereztem, nem? Csak nem az én felvételemet hozta nyilvánosságra, hanem a saját felvételét. Ráadásul meg sem nevezett a közzétételkor. És az én filmem még nem készült el teljesen, ez csak egy riport a sok közül. Ezzel nem sérült a szerzői jogom?
2017. szept. 21. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!