Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most őszintén, az ilyen...

Most őszintén, az ilyen emberek miért nem 30-40 évet kapnak a börtönben, vagy akár halálbüntetést, miért csak ennyi időt?

Figyelt kérdés
[link]
2017. szept. 24. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mert ez a törvény.


Engem inkább az érdekel, hogy maradhat ilyen szülőknél akár csak 1 gyerek is.

2017. szept. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A gyerekbántalmazás büntetése nagyon abszurd Magyarországon: bíróság elé kerülhet, aki egyetlen nyaklevest ad a gyerekének, de aki halálra éheztette, az is pár évvel megúszta.


Nekem is kicsi gyerekeim vannak, ha rajtam múlna, a férfit is meg a nőt is kivégeztetném.

2017. szept. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

mert ez a törvény."


Jaj, 2017 van, ideje lenne már leszokni erről a válaszról....

2017. szept. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

3 gyerekes anyaként én addig utnem mindkettőt amíg lelegeznek.

A felfüggesztett meg abszurd....

2017. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

,,Engem inkább az érdekel, hogy maradhat ilyen szülőknél akár csak 1 gyerek is"


Úgy, hogy baromi nehéz elvenni tőlük. Tudom, mivel a falunkba volt osztálytársaméktól is elakarták venni a fiát, mert enni alig adtak neki. Hónapokig tartó küzdelem volt, hogy legalább kötelezni tudják a szülőket a pszichológiai kivizsgálásra. Mivel az anyuka nem ment át a teszteken úgy tudták csak kezdeményezni a gyerek elvételét. Kihangsúlyozom megint: hónapokig kellett harcolni azért, hogy egyáltalán kötelezni tudják őket a kivizsgálásra. Gyerek 1-2 évesen ülni is alig tudott, annyira nem tudott kifejlődni az izomzata az éhezéstől. A gyereket ígyse tudták elvenni, szülők széváltak, apuka másik nővel jött össze, el is költözött, annyit tudtak elérni, hogy szigorúbban vizsgálja a gyereket a védőnői szolgálat.

Ilyen dögnehéz egyáltalán kezdeményezni bárkitől is a gyerekek elvételét, ezért lehetett az, hogy a cikkben szereplő vadbarom ilyen sokáig tudta ezt művelni a szerencsétlen gyerekkel.

2017. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj az egész törvényi rendszerrel és a modern társadalommal, hogy igazából csak azokat tudja szabályozni akik próbálnak normális életet élni és próbálják betartani a normákat.


A törvények hiányossága pont ott bukik ki, amikor kifejezetten deviáns emberek kerülnek vele szembe, de őket is védik ugyanúgy jogok. Lásd bántalmazók, drogos újgazdagok, utcán ordibáló cigányok, csövesek, korrupt politikusok.


Igazából annyit kellene változtatni, hogy az ilyen bántalmazó férgektől megvonni minden emberi jogot és hagyni hogy agyonverjék őket az utcán.

2017. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Dugig vannak a börtönök, drága kormányunk a pénzbüntetésre van inkább kihegyezve, de akkor valóban inkább valami büntetőtáborba, vagy hova a francba vinnék ezeket.

De hát olyan nincs.

Stadion, az van.

Meg 345897087089346 darab körforgalom.

2017. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert a cikkben szereplő arc is többek között azért lett olyan, amilyen, mert hozzád hasonló emberek működtetik a magyar igazságszolgáltatást. Ezerszer bebizonyosodott, hogy az értelmes szabadulás utáni célokat felmutatni képtelen, rehabilitáció helyett büntetésre kihegyezett igazságszolgáltatás működésképtelen. Nekem is bántja időnként az igazságérzetemet, de csak azért hogy az ember irracionális önbíráskodási öszfönei kielégíttessenek, nem jó ha folyamatosan csak visszaesőket gyárt a rendszer.
2017. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 árokpart ***** válasza:
Utolsó! Ne beszélj már butaságokat. Azt akarod ezzel írni, hogy ha netán a fickó egy kisebb dolog miatt netán ült korábban, attól vált ilyenné? Ne viccelj már aki ilyen az szinte veleszületett romlottságra vall. Állat nem csinál ilyent. Láttam természetfilmekben, hogy egy gerinces állat rátalál pl. a vadonban egy csecsemőre akkor is működik benne az ösztön. Óvja , védi próbálja életben tartani. Ha már a te elméletednél tartunk aki frissen szabadul egy büntetésből számos területen munkaerőhiány van ahová nem kérnek erkölcsi bizonyítványt. pl. az építőiparban és nem is rosszul lehet keresni vele ha még jogosítványa is van az illetőnek és magasabb végzettsége mint 8 általános tisztán megvan neki a netto 300 ezer ft. Azt hiszem ez nem rossz újra életkezdés átmenetileg. Na jó nem irodai, önkormányzati vagy cégvezetői állás, de friss szabadulóként ezzel kalkulálni kell még akkor mikor a bűnt elköveti és tudja, hogy utána esetleg nem tölthet be egy pozíciót bizonyos ideig mint amiben előtte dolgozott. Mindenhol így van.
2017. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!