Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha céges származású hivatalosi...

MIKLÓS18 kérdése:

Ha céges származású hivatalosiratot fénymásoltam, és a céghez parányit sem kötődő kívülállónak ezt nagy mennyiségben odaadtam, azzal törvényt sértettem?

Figyelt kérdés
(Én sem vagyok tagja e cégnek egyébként,csak úgy van közöm hozzájuk,hogy e cég a fenntartója egy épületnek,ahol épp albérlő vagyok jelenleg.A cég ügyvezető-igazgatója megengedte nekem,hogy én szereztem tőlük okmányokat,mert vele jó a viszonyom.Akinek meg továbbadtam a dokumentumokat,ő rokonom,és csak kedvességből tettem ezt.Igaz,hogy akár bírósági tárgyalás is várhat rám,ha erre lesz bizonyíték??Várom mindenki véleményét,fontos számomra!(bonyolítás:aki rokonomra átjátszottam e dokumentumokat,ő már nagyon távol,külföldön él azóta,és kinézem belőle,hogy megsemmisítette e papírokat,miután elolvasta.)

2017. szept. 27. 22:41
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Hát igen, hivatalos iratok másolatát másnak átadni nem éppen a legbölcsebb dolog, mert olyan információknak is birtokába juthatott, amik titkosak és egyébként sem tartoznának rá. Lehet belőle bírósági tárgyalás is, bár kétlem, hogy lesz, bár azt te tudod.
2022. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!