Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Részmunkaidősként nem kéne...

Részmunkaidősként nem kéne túlórában kifizetniük a munkaidőöm kívüli munkaértekezletet?

Figyelt kérdés

Ha én részmunkaidős vagyok csak H-K-Sz van munkanapom, és kéthetente pénteken van egy munkaértekezlet amin mindenkinek így nekem is ott kell lenni, azt nekem nem klen túlórában kifizetni? Az én fizetett munkaidőm H-K-Sz, minden ami ezen túlvan az túlmunka vagyis fizetendő. Nem így van?

A főnök azzal üti el a témát hogy másnak se fizeti ki. Ami nem igaz, mert azt nem fűzi hozzá hogy a többiek főállásúak és nekik ez eleve munkaidőbe esik így ki van fizetve része a munkaidejüknek az értekezlet is. Nekem meg nem, meg a többi részállásúnak sem, mert még vannak mások is ebben a cipőben.

Most akkor ez kifizetendő túlóraként vagy nem? az én fizetett munkaidőben H-Sz 7-15-ig tart, értekezlet péntek 10-12.

???


2017. szept. 30. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Az értekezlet nem munkavégzés. Olyankor senki nem végez munkát, tehát akik egyébként főállásúak, ők sem végeznek az értekezlet ideje alatt munkát, mert ott vannak az értekezleten. Tehát miért járna neked erre túlóra? Arról nem beszélve, hogy lehet, hogy a munkavégzésed szempontjából amúgy hasznos dolgok hangzanak el az értekezleten...Ha nem tetszik, akkor mondj fel. Mert ha még úgy túlóráznál ténylegesen, hogy dolgozol és nem fizetnék, akkor megérteném, hogy panaszkodsz, de így...
2017. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jár rá túlóra, rendelje el írásban vagy be menj el rá!
2017. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Az értekezlet nem munkavégzés. Í"



Bocsika ez mellébeszélés. Ha a munkahelyen átlépem a küszöböt az már munkavégzés. Hiszen MUNKAhely azért vagyok ott akár 5 percet is mert MUNKÁT végzek. Ha nem végzek munkát akkor mi a szart keresek ott? időt tölteni? vagy mi a lótök?


De ha nem munkavégzés akkor ugye ha be se megyek senkinek szava se lehet hiszen nem munka akkor ugye én a dolgozó oda nem kellek... nemdebár???


éS mé csak le se vonhatják hiszen eleve ki se fizetik nincs mit levonnni.

2017. szept. 30. 13:06
 4/14 A kérdező kommentje:

"rendelje el írásban "


el van rendelve írásban. És mit csináljak a papírral? seggemet töröljem vele?

el van rendelve nem fizeti. szóltam leoltottak hogy másnak se...

akkor ha nem megyek be mi lesz vajon?

2017. szept. 30. 13:08
 5/14 A kérdező kommentje:

"Az értekezlet nem munkavégzés."


Na látod ez IGAZ!!! Az nem munka hanem egy semmi egy cirkusz egy kirakat arról szól hogy a nagyfejűek eljátsszák hogy "én vagyok a főnök" és osszák a nem létező eszüket önnön nem létező fontosságukat hangsúlyozandó.


Igazad van ez nem munka ez szarpasszzírozás a semmi ragozása. Igazad van.

2017. szept. 30. 13:12
 6/14 A kérdező kommentje:

Volt olyan hogy elmaradt a nagy értekezlet amikor is a köv hetet kellett volna megbezsélni. És mi lett a köv héten? Minden összeomlott káosz fejetlenség? hiszen nem volt értekezlet? dehogy, semmi se lett. Fel se tűnt senkinek hogy nem mondták meg a nagyfejűek amit amúgy is tud mindenki a napi rutinból.

Na ennyit a nagy értekezletről.

2017. szept. 30. 13:14
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerzõdésben ha benne van akkor be kell menned ha nincs nem. Viszont ez okot adhat hogy kirugjanak. Persze hogy farokverés az ilyen de hát ilyen a munkáltató.
2017. szept. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ki kell fizetnie. Ha nem fizeti és nagyon szúrja a csőröd, mondj fel.

Igazad van, de felesleges dolgon nyavajogsz.

2017. szept. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Szerzõdésben ha benne van akkor be kell menned ha nincs nem."


Hát azt gondolhatod hogy így külön a munkaértekezletről egy büdös szó sincs sehol.

2017. szept. 30. 14:50
 10/14 A kérdező kommentje:

" Ha nem fizeti és nagyon szúrja a csőröd, mondj fel. "


És mi van ha ne fizeti és nem mondok fel csak simán nem megyek be? Kirúg ? milyen indokkal? Hogy nem jelentem meg nem munkaidőben... ???

2017. szept. 30. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!