Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lehetne törvényileg...

Nem lehetne törvényileg bevezetni, hogy ha valaki lop, akkor automatikusan feltételezzük, hogy máskor is lopott, és egyszerre automatikusan megtöbbszörözni a büntetését?

Figyelt kérdés
Mert például az áramszolgáltató a fogyasztókon szedi be azt a pénzt automatikusan, amivel megkárosítják, azaz ha valaki áramot lop. Ha ez törvényes a részükről, akkor szerintem ez is törvényes lenne.

2017. okt. 1. 14:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem, de tudtommal vannak olyan országok (vagy csak törvénytervezetek?) ahol ha 3-szor elkapnak sikkasztáson/lopáson akkor feltételezik, hogy te életszerűen ebből élsz meg és elkobozzák a teljes vagyonod.


A példád analógiája szerint ha valaki lop(ez felel meg az áramlopásnak) akkor az így okozott kárt a teljes népesség (ez felel meg a fogyasztóknak) kéne megfizesse. Szóval már a hasonlatod is sántít.

2017. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Ez csak egy szélsőjobboldali rendszerben lenne lehetséges, túl logikus és igazságos, a demokratikus jogban bizonyítani kell. A demokráciában te egy angyal voltál, ha gyilkosságot követtél is el egészen a tett idejéig, és utána is az leszel.
2017. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehetne.


Én komolyan nem értelek titeket. Sokan úgy gondolják, hogy nem büntetjük eléggé a bűnözőket. Én is így gondolom. De komolyan, miért nem lehet egyszerűen megemelni a büntetést? Miért van az, hogy minden alkalommal, amikor valaki emiatt panaszkodik, akkor valami nevetséges speciális büntetést talál fel? Miért nem lehet értelmes keretek között megreformálni valamit?

2017. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy ez tényleg elég szélsőjobbos, ők is már az emberek származása, személyisége, kulturális háttere alapján hoztak ítéletet úgymond. És bizony gyakran ez is meghatározó egyes esetekben. Én támogatnám ezt a rendszert, szemétség, hogy holmi bizonyítékokra van szükség pl. annak kapcsán, hogy hazaáruló-e egy kormány, amely tönkreteszi, szétlopja az országot.
2017. okt. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
amit mondok az pontosan ekvivalenss azzal, hogy nagyobb a büntetés, csak egy olyanok számára is indokolható indoklás, akik önmagában nem támogatják a nagy büntetést, ez olyan mint a BKV bliccelés, sokszorosát fizeted a jegynek, ha elkapnak, miért ördögtől való hogy aki lop, az kompenzálva sok lopást bűnhödjön, elvégre akkor miért nem csak egy jegy árát fizeti a blicdelő utas?
2017. okt. 1. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen jó példa a BKV, hiszen pont a nyáron mondta ki a bíróság, hogy a például a 30 napon túl fizetendő pótdíj 32 ezer forint, már tisztességtelen.(Ez volt a tárgynak a pere, később lehet a többire is kimondják)


Amúgy akkor támogatom, ha mindent vagy semmi alapon vezetik be, azaz nem a csak a lopásnál, hanem mondjuk a Kresz-nél is így lenne. Azaz vegyük a jogosítványt egy egyszerű gyorshajtás miatt, mert feltételezzük, hogy nem először hajt gyorsan, így nem is kellene előéleti pontokat számolgatni.

2017. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
amiről beszélsz az a késedelmi díj, azzal egyetértek, hogy nem etikus a kamatoknál sokkal nagyobb késedelmi díjat felszámítani, mert az már büntetés és nem késedelmi díj. A büntetés maga 8000 ha jól emlékszem, az se egy bkv jegy, de szerintem rendben van, és akár 32000 lehetne, de nem a késedelmi díj, hanem a büntetés maga.
2017. okt. 1. 20:03
 8/11 anonim ***** válasza:

A mondatom második felében említette, hogy akkor vonatkozzon mindenre. Kresz, gyilkosság, sikkasztás, korrupció stb.


Miért csak a lopásra akarod, hogy vonatkozzon?


Piros lámpán való áthajtás is ugyanúgy előfordulhat többször is.

2017. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, a BKV nagyon rossz példa, mert már a jegy is nagyon drága, nem poénból bliccelnek az emberek.
2017. okt. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kései Sirató ***** válasza:

HA valaki lop, a pénzbírság nem csak akkora összeg, amekkora értékű tárgyat lopott, hanem akár 10-szerese is lehet.

A büntetés már így is többszörözve van, a te szavaiddal élve.


Azzal én is egyet értenék, hogy komolyabb büntetés kellene, mondjuk lopásért én letöltendő börtönbüntetést adnék már elsőre is. A felfüggesztettet kivenném a Btk-ból, nem is létezne ez a fogalom..

2017. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!