Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Őstermelői jogviszonyt be...

Őstermelői jogviszonyt be lehet számíttatni munkaviszonyként a köztisztviselői fizetési besorolásba?

Figyelt kérdés
Önálló, főállású őstermelő vagyok 16 éves korom óta, 18 éves korom óta fizetem a járulékokat, tehát biztosított vagyok, erről igazolást is tudok felmutatni. Elszámoltatható munkaviszonynak a fenti tevékenység egy állami intézményben?

2017. okt. 4. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha fizetted minden járulèkot magad után, plusz volt bevèteled, munkaviszonynak számít.
2017. okt. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogyan tudnám ezt igazolni? Országos Nyugdíjbiztosítási Főosztálytól kértem igazolást eddigi munakviszonyaimról, amiben benne van, hogy biztosított voltam az adott időszakban, de nem akarják elfogadni. Ugyanis önálló őstermelő vagyok, és nem tudok munkaigazolást adni erről, vagy semmiylen szerződést, amellyel alá tudom ezt támasztani...
2017. okt. 4. 16:09
 3/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem számít munkaviszonynak, nem álltál és nem állsz munkaviszonyban. A munkaviszony és a biztosítotti jogosultság nem azonos.
2017. okt. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!