Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Több mint 3 év betegápolás...

Több mint 3 év betegápolás után jogosult vagyok álláskeresési járadékra?

Figyelt kérdés
Egy rokonomat ápoltam 3,5 évig, aki azóta elhunyt. Kaptam betegápolási díjat utána. Jelenleg nem dolgozom. Úgy tudom, hogy 360 nap munkaviszony kell az álláskeresési járadékhoz. A betegápolási tevékenységem beleszámít-e ebbe?

2017. okt. 5. 11:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Munkaviszony, közfoglalkoztatási jogviszony kell vagy egyéni vagy társas vállalkozói tevékenység - az álláskeresővé válást megelőző három év alatt valóban 360 nap kell.


De a fent említett három év meghosszabbodik az ápolási díjon levés tartamával, tehát összesen hat és fél év alatt kell Önnek a 360 nap munkaviszonyt, közfoglalkoztatási jogviszonyt, egyéni vagy társas vállalkozói tevékenységet összeszedni.


1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról, 27. §.

2017. dec. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!