Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van értelme feljelenteni az...

Van értelme feljelenteni az az ember aki kirakott a saját Facebook oldalamról? Mint szellemi tulajdon jogosulatlan használója?

Figyelt kérdés
2011ben alapítottam egy FB oldal ami most már 8000 like fölött jár, sajnos a mai napon drága admin társam úgy döntött, hogy kirak. Érdemes-e feljelentenem ha a beszélgetésekkel tudom igazolni, hogy direkt csinálta, és nem pedig megegyezés alapján.

2017. okt. 5. 17:44
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Ebből feljelentés szerintem nem lehet, inkább polgári peres ügy. Az azért erőssen kétséges hogy a facebook oldal "tulajdonjoga" kit illet stb. stb.

Egyáltalán mekkora értékről lehet szó...

2017. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még úgyse hogy a privátokkal tudom igazolni amiben leírja, ő vette el ő rak ki, mert szerinte nem ütöm meg az oldal színvonalát, azért amit én alapítottam 2011ben, ő meg 1 éve van itt?
2017. okt. 5. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor adminjogot adsz valakinek a facebookon, akkor kiírja az infót, hogy ezzel MINDEN jogot megadsz neki, többek között azt is, hogy bárkit kitegyen, akár téged is.

Ezzel egyedül magához a FB-hoz fordulhatnál, feljelentést nem tudsz tenni vagy perelni, mivel nem történt bűncselekmény.

A fészbukosoknak meg hiába írogatsz, mert annyi választ fogsz kapni, amit én is leírtam először. Adminként a "társad" bárkit kirakhat és bármit csinálhat. Ezért kell vigyázni, hogy kinek milyen jogokat adsz. Sajnálom, hogy így jártál, de nincs mit tenni. Inkább kezdj el valódi életet élni, a való világban, a "haverod" meg csak nyomja a fészbukot, amíg bele nem rohad.

2017. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért mert valakinek van egy Facebook oldala még van élete :D Egybk teljes mértékben igaz amit a #3 ír, sajnos ez van
2017. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez az oldal volt a hobbim napi szinten fektettem bele 1-2 órát, hiszen egy sportág híreinek fordításával foglakozott, amihez blogger is tartozik, amit a tegnapi napig több mint 2,5 millióan olvastak. a Blogger elzárkózott a történésektől, fbn pedig elindította ma szellemi tulajdonom részt, de nem sok reményt fűzök hozzá...

Elég nehéz elengedni, hiszen ez az életem része :)

2017. okt. 6. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!