Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez zaklatásnak minősül?

Ez zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

Nem akarok messzemenően belemenni a történtekre,de nagyjából felvázolom.


Van egy nő akinek a viselkedését és erkölcsösségét kértem számon e-mailben.Durva szavakat nem ejtettem,vagy ha igen,rettentő csekély mennyiségben és mindig kipontozva,mert nem nagyon szeretek durva szavakat írni.

2 levelet írtam ennek a "hölgynek".

Az elsőben megírtam neki mit gondolok,arról,amit művelt.(Maradjunk annyiban,hogy egy nagyon visszataszító,undorító dolgot tett velem.)

Soha nem fenyegettem azzal,hogy abból amit tett bármit is nyilvánosságra hozok a férje előtt.Annyit írtam csak,hogy azok után amit tett,simán kikezdenék én is azzal akit szeret,csak hogy megtudja,milyen érzés az.


Erre másnap jött a válasz,miszerint fel akar jelenteni rágalmazásért vagy becsületsértésért.

Utána olvastam,és amit én írtam az első levelemben,minden volt,csak nem rágalmazás,vagy becsületsértés.

Én megírtam neki személyesen a véleményem,nyers stílusban,de nem fenyegettem a családjával,nem fenyegettem őt,nem meséltem róla senkinek,hogy milyen nőnek tartom,nem aláztam meg mások előtt,nem keltettem rossz hírét.

Csak gondolom azért kezdett rendőrséggel fenyegetni,mert beindult a lelkiismerete.

Meg mert félti a házasságát,amit mint már korábban említettem,nem fenyegettem.


Erre persze reagáltam és akkor már használtam három elég trágár kifejezést a személyére és a "feltételezett hivatására" vonatkozóan.

Szerintem ez még nem bűncselekmény.

Főleg,hogy csak vele beszéltem ezt meg.

Senkinek nem írtam,hogy egy b..ös k.ának tartom őt.

Amit mondtam arról más az égvilágon nem tud.

Csak ő és én.

Erre jött a riposzt,miszerint zaklatásért még mindig följelenthet engem.

Kérdésem a következő:

2 e-mail már zaklatásnak minősül.

Pláne,hogy csak a véleményemet fejtettem ki róla,anélkül,hogy a családját belekevertem volna?

Rossz hírét nem keltettem(elég ha ő tudja,hogy milyen).

Nem aláztam meg nyilvános senki előtt sem,nem hívogatom,nem küldözgetek neki e-mailt minden órában,nem fenyegetem,nem akarom az életét ellehetetleníteni.

Nem akarom,hogy bármilyen hátrányt szenvedjen az életben,sem munkahelyi,sem magánéleti téren.

Csak azt írtam neki,hogy sajnálom a férjét,hogy nem tudja,milyen aljas a felesége.

Ez még talán nem bűn?


Ennyire piti lenne valaki,ha valaki megmondja neki a magáét?


Ha úgy dönt feljelent(ami szerintem nevetséges,és kicsinyes),de ha mégis úgy dönt,lehet nekem belőle valami hátrányom?

Próbáltam utána olvasni,de arra a következtetésre jutottam,hogy semmi fajta retorzióra nem kell számítanom,bármilyen esetben is.


Hozzáértőktől kérdezném.

Ezzel foglalkozna a rendőrség?Ez zaklatásnak minősül?

Ez a 2 levél?

Lehet nekem ebből hátrányom?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. okt. 15. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen 2 email nem minősül zaklatásnak.
2017. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Óh.Nagyon szépen köszönöm.:)
2017. okt. 15. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem minősül annak,azt hogy neked lehet e belőle hátrányod azt meg te tudhatod hogy mit írtál a levélben.
2017. okt. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:

Ennyivel nem foglalkoznak a rendőrség, de a célját elérte, nem fogsz többet írni neki.

Amúgy érdekes értékrended van ha szerinted piti és kicsinyes dolog az, ha valaki nem hagyja szó nélkül, hogy le"büdös kur\/ázod".

2017. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kiírta már a fészbúkra, hogy mítú?
2017. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!