Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne ha legálisan lehetne...

Mi lenne ha legálisan lehetne árusítani könnyebb kábítószereket Szombat 0:01-1:00-ig minden héten?

Figyelt kérdés

-Az árusítás rendőri felügyelettel történne

-A kábítószerek eredete és minősége ellenörzött lenne

-Ittas, részeg, betépett embereket nem szolgálnának ki

-Csak személyi bemutatásával lehetne vásárolni évente 10x maximum

-Jól meghatározott mennyiségű és egységárú adagokban árulnának mindent

-A drogot szombat reggel 8-ig elkell használni, vagy eldobni


Az ezzel kapcsolatos törvényszegések büntetése megnövekedne.



2017. okt. 22. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

két dolog vagy lemenne az ára tehát nem érné meg drogot csinálni meglehetne adóztatni plusz túlkínálat lenne

vagy elterjedne sok utcai zavargás lenne

nem véletlen illegálisak

egyrészt így drága kettõ így nem terjed el annyira

2017. okt. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én csak simán legalizálnék mindent. Ez jó sok fölösleges melónak hangzik.
2017. okt. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

az elsőt ki kell javítsam, nem menne le az ára

Californiában mióta legális a fű, azóta sokat drágult, mivel ugye adóztatják, s már meg kell felelniük előírásoknak (azaz nem otthon az ablakban, hanem fejleszteniük kellett infrastrukturálisan).


Én csak szimplán legalizáltatnám a füvet, s mivel van egy kiépített Nemzeti Dohánybolt rendszer, ezért lehetne mondani, hogy csak ott lehetne legálisan venni (mint ahogy a cigit is).

Bár nehezebb lenne itt az illegális árusítókat kiszűrni, mint a ciginél, de pl az elmúlt 10 évben lényegesen lecsökkent az illegálisan behozott cigit utcán árusítók száma (ismerős panaszkodott mindig, mert araboktól, kínaiaktól vette piac környékén negyed annyiért, de évek óta már egyik se árusít, mert a rendőrök ráálltak).

Persze a hazai konzervatív légkörben erre vajmi kevés esély van

2017. okt. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Én inkább igyekeznék szenvedélybetegségektől és függőségektől mentes társadalmat nevelni.
2017. okt. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fű az alapból nem drága de ha keményebb drogokról van szó kokain akkor az azért drága mert akármennyit kérhetnek mert nehéz beszerezni. A fű nem annyira ekszkluziv ezért lett drágább az adóztatás után.
2017. okt. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Mi lenne ha legálisan lehetne árusítani könnyebb kábítószereket Szombat 0:01-1:00-ig minden héten?"


Megmondom én neked! Mégtöbb halálos közúti baleset, mégtöbb anya gyilkos, mégtöbb gyerek gyilkos, mégtöbb utcán kóborló magából kivetkőzött kábszeres.

2017. okt. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
01:01-02:00 között meg legális lenne lelőni a nyilvánvalóan drogtól vonagló egyéneket. Benne vagyok!
2017. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
14%

A kábítószer káros mind a használójára (hányan halnak bele), illetve mind a vele bármilyen kapcsolatba kerülő emberekre nézve (verekedés, garázdaság, netán baleset, halálos baleset, stb.). Szóval határozottan ellene vagyok bárminemű kábítószer legális vétele, használata ellen!

Úgyhogy én azt vezetném be, hogy aki kábítószerezik, az nyugodtan költözzön másik kontinensre, egy teljesen lakatlan részére, ahol jó távol van tőlem!

2017. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Az a véleményem erről, hogy ha elüt valakit, akkor enyhítő körülmény, hogy...

Enyhít a k'rva anyja, meghat a tag, akit jókedvében agyongázolt. Meg nem véletlenül nem termel az emberi test kábítószert magának, meg nem legális. Nem kell, ez van, és a drogosokat se tudom sajnálni egy kicsit, se. Ott rohadjanak meg, ahol vannak.

2017. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Az a véleményem erről, hogy ha elüt valakit, akkor enyhítő körülmény, hogy...

Enyhít a k'rva anyja"


Te hol élsz? A droghatás súlyosbító körülmény, nem enyhítő.

2017. okt. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!