Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ez éven végeztem a suliban,...

Ha ez éven végeztem a suliban, de még nem dolgozok és Tb-t nem fizetek, akkor ezt kifizettethetik utólag?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk 2 hónap múlva találok munkát.

2017. okt. 24. 21:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
adóhátralékként behajtják
2017. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Hát ez nagyon hülyeség.. Mit csináljak, ha csak pl 2 hónap múlva találok munkát?


Ha egyszerűen nem leszek beteg addig, akkor miért hajtják be? (Eddig se voltam évekig)

2017. okt. 24. 21:13
 3/35 A kérdező kommentje:
ÉS mi a helyzet azzal, aki éveken át nem dolgozik és nem fizeti?
2017. okt. 24. 21:16
 4/35 anonim ***** válasza:
Mihelyst lesz jövedelme behajtják!
2017. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Rohadjanak meg!:D


Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 24. 21:41
 6/35 anonim ***** válasza:
50%
Miért is?
2017. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ha ez éven végeztél,akkor a diákigazoványod érvényességének végéhez képest +45 napig biztosított a Tb-d.


Október 31-ig érvényes,ha jól tudom,tehát december 15-ig van biztosításod.


Behajtani pedig visszamenőleg max 5 évre lehet,én így tudom.

2017. okt. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Mert miért hajtják be utólag, ha egyszerűen nem veszem igénybe? Fizettessék ki, ha megbetegszek, de ez így nem működik. Aki esetleg hónapokig nem talál munkát, az több ezer forint mínusszal indít, ami 100000Ft is lehet. Persze nálam nem ez lesz, örülhetek ha csak 20000Ft-t kellesz kifizetnem. Ez akkora csicskaság, hogy kifizettetik azt, amit nem veszel igénybe visszamenőleg. Inkább az kellene, hogy hagy döntse el az ember, hogy fizeti a tb-t, vagy pedig ha olyan helyzetbe kerül fizeti magának az ellátását. Majd eldönti melyik éri meg jobban. De ez mindennek a teteje, hogy kifizettetik utólag. Lehet valaki évekig igénybe sem veszi.


Mi a helyzet azzal, aki sohasem dolgozott és mondjuk már vagy 40 éves és segélyből él. A segélyből vonják le?


Utolsó, neked is köszönöm a választ.:)

2017. okt. 24. 22:04
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy túl hülye vagy ehhez az egészhez.

Egyébként tudod kérni az önkormányzatnál, hogy fizessék helyetted egy évig.

2017. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

"Mert miért hajtják be utólag, ha egyszerűen nem veszem igénybe? Fizettessék ki, ha megbetegszek, de ez így nem működik. " De, így működik, szerinted a Mentőszolgálat miből működik, a kórházakat miből tartják fent? Tudjuk, azokat se veszed igénybe, sőt ingyenes szűrővizsgálatokra se mentél az iskolában, meg a kötelező oltásokért is fizettél és nem ingyen volt, ugye?

Kicsit nézz utána mire kell fizetni havi kb. 7000 forintot (amit bájdevéj addig nem kellett fizetned, amíg iskolába jártál), aztán nézd meg, hogy azok az országok (pl USA) ahol nincs alanyi jogon járó egészségügy és a gyerekek sem kapnak iskolás korukra ingyen ellátást, ott hányan halnak abba bele, hogy nincs biztosításuk vagy mennek még az unokáik is csődbe a költségek miatt!

2017. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!