Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire korrupt a magyar...

Mennyire korrupt a magyar bíróság?

Figyelt kérdés
2017. okt. 26. 00:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Annyira amennyire megvesztegethető.
2017. okt. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk úgy működik, hogy akit a rendőrség/ügyészség megvádol, azt el is ítélik, függetlenül attól, hogy bűnös, vagy ártatlan.
2017. okt. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

"Nálunk úgy működik, hogy akit a rendőrség/ügyészség megvádol, azt el is ítélik, függetlenül attól, hogy bűnös, vagy ártatlan."

Hát persze!

2017. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%
Nem baj, hogy nem hiszed el, ez sajnos így van. Nem mondom, hogy mindenhol, de a mi megyénkben ez a gyakorlat. Azért az szomorú, hogy a lényeg a minél magasabb százalékú ügyészségi felderítés. Vagyis, ha megvádol, el kell ítéljen, javítja a statisztikát.
2017. okt. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Érdemes megnézni a tolvajkergetők utóbbi néhány videóját, ahol Tomcat részletesen beszámol arról, hogy a bíróság, hogyan hamisít bizonyítékokat és lehetetleníti el, hogy a vádlottak jogaik szerint védekezzenek. Nevetség tárgya és teljesen egyértelmű, hogy mi történik, Tomcat számtalan bizonyítékot mutatott már be ebben az ügyben. És mielőtt valaki írná, egyáltalán nem vagyok rajongója Tomcatnek, nem vallom a nézeteit, de ebben az ügyben egyértelmű, hogy ő és a társai az áldozatok.
2017. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
50százalékos. Ez fordítva van . Nem azért ítélik el mert megvádolták hanem azért vádolják meg mert tutinak tűnik hogy elítélik. Ahol szedett vedett bizonyítékok vannak ott nem kockáztatnak hogy talán elítélik talán nem. Tehát a váderedményesség okàn inkább megússzák az emberek a dolgot minthogy elítéljék ártatlanul
2017. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
# 6-os Tapasztalatból beszélsz? Próbáltál meghúzni valakit szedett vetett bizonyítékokkal és nem sikerült? Vagy miből gondolod?
2017. okt. 27. 22:04
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a váderedményesség 98% körül van. A szerencsés 2%-ba tartoznak azok is, akik az ítélet előtt meghalnak vagy elmebetegség okán nem vonhatóak felelősségre.


[link]


A 93% az összes ügyészi ágat magába foglalja. A büntetőügyekben ennél magasabb az arány. Békésben például csaknem 99%.


[link]


Ugye nem hiszi el senki, hogy Magyarországon annyival magasabb a bűnügyi felderítés színvonala, hogy 20-25%-kal magasabb váderedményességi mutatókat lehet elérni, mint Nyugat-Európában?


Tessék, itt egy kis forrásanyag:

[link]


A váderedményességi mutatókat (conviction rate) azonban hiába keresitek. Ezt ugyanis a fejlett világban sehol sem mérik! Sehol a világon nem az a siker mutatója, hogy az összes vádból hány volt sikeres, hanem pl. az, hogy 100 ezer lakosra hány törvényes elítélés jut. Ugyanis például nem nehéz 100%-os váderedményességet elérni akkor, ha csak egy ügyben emelnek vádat az egész országban, és abban el is ítélik a vádlottat. Ez csak egy példa.

2017. okt. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ha ez tényleg így van akkor mi akadályozza meg az embereket abban hogy egymás nyakába varrjanak mindenféle bűncselekményt szedet-vetett bizonyítékokkal úgy hogy azok tényleg ellehetetlenítsék terhelt személyt?
2017. okt. 31. 03:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Erről beszélek. Békésben, ha megvádol az ügyészség, tutira veheted, hogy el is ítélnek. Láttam én már rendőri vallomást, ahol még a helyesírási hibák is ugyanazok voltak, mint a másikéban. Vagyis csak másolták. Meg aztán vittem 3 tanút, és a bíróság figyelmen kívül hagyta. Egy szaros szabálysértés miatt (amit nem én követtem el, csak a csekket nekem küldték ki) az alkotmánybíróságig el kellett menni. Röhej, ami nálunk megy.
2017. okt. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!