Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ket muszakos munkarendben...

Ket muszakos munkarendben dolgozok kereskedelmen az jogszeru hogy ugy osztanak be hogy pl: egy adott honapban csak 4 napot dolgozott delelott? Nem felvaltva kene vagy egyenloen elosztani? Elore is koszi a valszokat

Figyelt kérdés

#munka #beosztás #2műszak
2017. okt. 27. 22:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja es 4havi elszamoltatasban vagyunk ha ez fontos esetleg
2017. okt. 27. 22:17
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyi minden nem jogszerű még a kereskedelmen kívül is. Reklamálhatsz,de igen gyorsan megtalálják a módját, hogy kipenderítsenek.
2017. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bizalom vonalba akarok irni mert megtehetem nevtelenul is mert a beosztast is nem 7 nappal korabban rakjak ki hanem pl ma raktak ki hogy hogyan kell menni a kovetkezo heten es igy a maganugyeimet se tudom elore szervezni
2017. okt. 27. 22:40
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha kirugnak rugjanak de igenis ki fogok allni a jogaimert
2017. okt. 27. 22:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel a dolog?
2017. okt. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen mert bejelnteni szeretnek egy ket dolgot csak elotte tisztaban akarok lenni ezzel kapcsolatban
2017. okt. 27. 22:55
 7/11 anonim ***** válasza:
A négyhavi elszámolás jogos én is így vagyok. Nem kereskedelemben de egy nagy multinál. Egyébként szerintem úgy oszt be ahogy akar. De a neten fenn van a munka törvénykönyve ott olvasgass abban benne van minden. Ha valami szabálytalan küldj álnéven levelet a munkavédelemnek ugranak mindenre.
2017. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Drágám én 3 műszakban dolgozom, a szerződés szerint hetente váltakozó műszakokban. Na most az elmúlt 3 héten éjszakás voltam, az elkövetkező 2-ben délelőttös leszek. Erre csak azt mondják: Nem tetszik? Lehet menni.
2017. okt. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molyember ***** válasza:
"Drágám..." Minek ez a lealacsonyodó hangnem? Mintha azt mondanád, hogy a kérdező egy kis hülye, akit fel kell világosítani az életről. Pedig neki van igaza, a munkáltató csak addig szemétkedik, amíg a dolgozók engedik. És mivel most sok helyen létszámhiány van, könnyebb váltani, és amelyik munkáltató szemét, azt ott kell hagyni. Ha mindenki a kérdezőhöz hasonlóan gondolkodna, emberségesebb körülményekre lehetne kényszeríteni a munkaadókat. De mivel a hozzád hasonló megalkuvó, félős, nehéz körülményeire valamiért büszke dolgozók vannak többségben, nehéz változtatni.
2017. okt. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tetszik, mondj fel. Senki nem kötelez arra hogy ott dolgozz. Nekem ma màr nincs munkàsom, mert meguntam az àllandó ilyen olyan rinyàlàsukat. Nem jótèkonysàgi szervezet vagyok, hogy mindent teljesìtsek nekik. Sokaknak semmi sem jò. Inkàbb magam dolgozom, igaz, most màr heti 7 nap, de legalàbb beosztott nincs, aki még vissza is pofàzik.
2017. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!