Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha esetleg mégis lenne rendsze...

Ha esetleg mégis lenne rendszerváltás, akkor lehet kérni perújrafelvételt erre hovatkozva. , hogy nem volt jogállami az eljárás?

Figyelt kérdés

Sztem értelemszerű, hogy diktatúrában, és bizonyíthatóan mocskos körülmények közt zajlott, rettegő bírók által folytatott eljárást nem lehetne elfogadni.


Csak az a kérdésem, hogy amennyiben esetleg mégis siekrül itt majd jogállamot csinálni, akkor lehetséges a diktatúra alatti íayítélketeket újra elővenni?


Sztem volt erre példa már ha jól emlékszem, csak az a 60-as évekbeli diktatúrája miatt, na de jelenleg ugye már kb az van megint.


Mi a véleménye jogászunak erről?


(ugye már nem egy név nélkül nyilatkozó bíró vallomása jelent meg a sjatóban arról, hogy milyen félelemben kényteleenek a hatalomnak tetsző ítéleteket hozni, szóval sztem annyira ez nem lehet kérdés, inkább az a kérdés, hogy ez gyakorlatilag hogyan kivitelezhető, mert hát itt azért már nagyon durva mennyiségről lesz szó egy jövőbeli jogállam esetén ...)


2017. okt. 29. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor próbálok arra összpontosítani.

Sztem hiú ábrándokat kergetsz.

2017. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy minden eljárást felül fognak-e vizsgálni? Nem, erre aligha van kapacitás.
2017. okt. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"bizonyíthatóan mocskos körülmények közt zajlott, rettegő bírók által folytatott eljárást"


Ha ezeket tudod bizonyítani, kérhetsz perújrafelvételt.

2017. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

tudom persze, a bizonyítékok megvannak, csak eleve a bizonyításhoz jogállami keretek kellenek.

ha marad ugyanez, akkor étrtelemszerűen nem működik a dolog.


amúgy igaza van annak aki azt írta h nincs rá kapacitás, csak akkor nem tudom, a legudrvábbakat vagy amelyeket tényleg bűnszövetségben elkövetve hozták, és jogállami keretekben bizonyítható, azokat kellene.

2017. okt. 29. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
"emberek, gyakori probléma tudom, magyaroknák ezt nem tanítják, de próbáljunk akérdésre összpontosítani!" Helyes! Te is probálj a kérdésedre összpontositani! (Esetleg némi történelem tanulással.) Politikai és magánvádas ügyek egy részében lehetséges. A köztörvényes esetekben nem!
2017. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ez így van, csak diktatúrák esetében, azaz jelenleg bizony nálunk is, elég nehéz megmondani h X ítélet mennyire politikai és mennyire nem ...

hiába a pertárgy látszólag nem az, de mégis a rendszer hatóságai "intézék el" ... akkor ez egy külöün filozófiai kérdés sok esetben, hogy mit is tekintsünk politikai ügynek.


na most a másik oizgalmas kérdés, hogy ugye a rendszer is próbál legalábbi snem olyan hülyének látszani, és biozony mindent megtesz annak érdekében, hogy a színtiszta politikai ügykset is köztörvényes ügyeknek tüntesse fel (tüöbbek közt az általad említett ok miatt is). ugye ezek taktikáit ismerjük, sok módszerük van erre ...

2017. okt. 29. 15:12
 7/7 A kérdező kommentje:

és ha műár gyakorlatiasság .. arra lennék kívéáncsi, hogy egy esedtleges rendszerváltásnál mégis hogy oldanák ezt meg? minden bírót azonnal másnap elzavarnak és tisztességes, jogállami mentalitású bírákat neveznek ki vagy a jelenlegi rendszerű bírókon már nem lesz akkora nyomás és mernek troisztességesen ítéljkezni? csak ez a második lehjetőség azért elég necces, úgy viszont kérdéses, van-e értelme bárminek.


hát hiába, ezért örök mondás, hogy hiába cserélik le a kutyát, azaz a diktátort, attól még a póráz és az egész rendszer megmarad és azt sokkal nehezebb leépíteni :( sőt, jelen helyzetben sztem sok évtizedben kellene gondolkodnunk, mire kijelenthetjük, hogy na végre most beállt egy minimálisan elfogadható jogállami szintre az igazságszolgáltatás és a közigazgatás (én 60-80 évet saccolok nagyon óvatosan).

2017. okt. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!