Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy bukhat egy átlag user...

Hogy bukhat egy átlag user illegális szoftverhasználat miatt?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan rémtörténetet, mikor a win10 jelentett.

2017. nov. 7. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hülyeség.

Ha egyéb bűncselekményt nem követsz el, a kutya nem fog vele foglalkozni.

2017. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olvastam olyan rémtörténetet, hogy valamelyik CAD szoftver jelentette, hogy törve használták egy adott gépen, és emiatt már mentek is a rendőrök lefoglalni. De ennek a sztorinak nem tudok utánajárni.
2017. nov. 7. 07:42
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Értelmes júzer ha már arra vetemedik, hogy a valaha volt legszarabb windózt (10) használja, akkor kikapcsol benne minden kémkedési funkciót. De amúgy igaz, hogy a kutya sem fog veled foglalkozni, hacsak nincs egyéb ok is rá.
2017. nov. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak véletlenül bukhat le, és akkor sem nagyon foglalkoznak vele.
2017. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem rémtörtének kérdező, hanem természetes valóság.

Ha egy felületet többször nézel kérdező, nem történt még veled, hogy a témával kapcsolatban feltűnően sok kéretlen reklámot látsz? Ez egy ártatlan (csak kellemetlen) dolog. Mit gondolsz, honnan tudják, téged mi érdekel? Vagy mit gondolsz, egy portál honnan tudja, kik látogatják és milyen gyakran?


De kaptál hozzá nem értőktől remek, minden alapot nélkülöző válaszokat. Ők azok, akiket csőbe szoktak húzni.


Kérdésedre: roppan egyszerű a dolog. Egy jó szoftverkészítő tudja, mi a terméke gyenge pontja, vagy miként működik. Beépít egy ellenőrző részt, ami bármiről tájékoztathatja a portált. És ha a tulajdonos úgy dönt, hogy ez neki káros, jön a feljelentés, és ha akarja, könnyedén bizonyít bármit.

Hogy kézzelfoghatóbb legyen, mondok egy nagyon primitív példát. Írok egy programot, tudom, hogy ahhoz, hogy a "B" ponthoz juss benne, át kell menned "A" ponton. A feltörés azonban itt történik és ezért ekkor "A" pont nem létezik. A program úgy működik, hogy amikor a futás "A"-hoz ér, "B"-nél beállítódik egy jel. Amikor "B"-hez érsz, egy programrész megnézi a jelet és máris tudja, hogy legális, vagy illegális szoftvert használsz-e. Az IP címedet is tudja, tehát pontosan képben van, hogy X.Y. csal. Hangsúlyozom, ez roppant primitív eljárás, jó hacker észre is veszi és kiiktatja. A valóság bonyolultabb, de az az elve.

2017. nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindig más üggyel van összekapcsolva az ilyesmi. Tehát pl Jóska haragosod feljelentett téged névtelenül, hogy füvet tartasz az ágyad alatt és árulod is. Kijönnek a rendőrök házkutatni, lefoglalják az eszközeidet és vagy találnak valamit, vagy nem. Közben megtalálják az informatikusok az illegális szoftvereidet (rakás játékiso meg progik), és szépen abból is ügy indul, amivel megvágnak az eredeti vád mellett párszázezerrel, vagy millióval. Mindig így történik, sosem közvetlenül a szoftverletöltés miatt.
2017. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsó két felszólalónak!
2017. nov. 7. 16:53
 8/10 anonim ***** válasza:
#5 Nem azt írtuk, hogy nem tudnak az illegális szoftverhasználatról. Nyilván tudják, csak nem foglalkoznak vele, már csak azért sem, mert akkor százmilliókat lehetne börtönbe küldeni.
2017. nov. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a magyar rendőrségnek, ahogy a világ legtöbb rendőrségének nincs ilyesmire erőforrása, szóval amíg nem jelentenek fel, valószínű nem lesz belőle bajod, magyarul úgy bukhatsz le, ha nagyon hülye vagy.


A win10 szerintem csak akkor jelent, ha megtudja, hogy a microsoft-ot károsítod meg (akkor viszont igen), de más illegális szoftverekkel szerintem nem foglalkoznak.

2017. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9%

Srácok!

Mikor elvitték az Ncore szervereit, a magyar adatforgalom 80%-a megszűnt.

Ennyit erről:D

2017. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!