Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én úgy tudtam magánemberként...

Én úgy tudtam magánemberként nem lehet népszavazási kezdeményezéssel élni, vagy hogy van most ez? Akár én is feltehetek, ha karok hasonló kérdéseket, többet is?

Figyelt kérdés
"A Kúria felülbírálta a Nemzeti Választási Bizottság július 25-i határozatát, és hitelesítette Kádár Barnabás a civiltörvény visszavonását kezdeményező népszavazási kérdését."

2017. nov. 7. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy éppen valamilyen civil szervezet nevében nyújtotta be.
2017. nov. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lehetne? Össze kell gyűjteni x idő alatt y aláírást, és meglesz a népszavazás.
2017. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem kezdemenyezhet. Csak kérdes, hogy van- ertelme, hiszen, ha semmilyen szervezet nem áll a kezdeményezés mögé, nem egyszerű összegyűjteni a támogató aláírásokat.
2017. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Hogyne lehetne? Össze kell gyűjteni x idő alatt y aláírást, és meglesz a népszavazás."


Nem tudod miről beszélsz. A népszavazási kérdést, amíg nem fogadják el, addig nem lehet gyűjteni. És nagyon sokat nem fogadnak el. A kérdésem arra vonatkozott, hogy egyáltalán ki nyújthat be?

2017. nov. 7. 15:02
 5/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A kérdésem arra vonatkozott, hogy egyáltalán ki nyújthat be?"


Amikor a kopaszok segítségéve a néni beadta ugyanabban a témában a nemtudom melyik képviselő előtt a kérdést, akkor a képviselő és a néni is magánemberként adta be a kérdését. Azaz ponthogy adhat be magánember népszavazási kérdést hitelesítésre. Amit aztán az OVB hitelesít, utána kezdhet aláírást gyűjteni a népszavazáshoz, ha megvan a kellő mennyiségű aláírás, akkor lehet kiírni a népszavazást.

2017. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Na de, leírták világosan, hogy magánember is beadhat népszavazási kezdeményezést, akár te is.
2017. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én egy hivatkozást szeretnék látni, mondani mindenki mondhat mindenfélét össze-vissza


én úgy tudtam, hogy régen lehetett, de pár éve ez a lehetőség megszünt, de ha valaki hivatkozik valami törvénycikkelyt, amiből ez kiderül, akkor köszönöm

2017. nov. 7. 15:53
 8/10 anonim ***** válasza:
2017. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kádár Barnabás -egyébként- a Momentum elnökségének tagja, őt bízták meg a beadással!
2017. nov. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ettől még beadhatják magánszemélyek is, legfeljebb nincs sok értelme, ha "senki nem áll mögöttük".
2017. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!